Juventus postara się o Paredesa

Leandro Paredes
Leandro Paredes PressFocus

Tuttosport przekonuje, że Juventus wkrótce zintensyfikuje swoje starania o Leandro Paredesa. Włoski dziennik dodaje, że Stara Dama najpierw skupia się na transferze Arthura Melo.

  • Juventus po sprzedaży Arthura skupi się na pozyskaniu Paredesa z PSG
  • Argentyńczyk optymistycznie patrzy na możliwość dołączenia do Starej Damy
  • Negocjacje będą trudne, bowiem Juventus chciałby wypożyczyć pomocnika, a PSG sprzedać

Juventus musi wypracować kompromis z PSG

Juventus musiał zweryfikować swoje działania na rynku transferowym ze względu na kontuzję Paula Pogby. W związku z tym Stara Dama musi poszukać kolejnych wzmocnień do środka pola.

Bianconeri w pierwszej kolejności planują jednak pozbyć się Arthura. Brazylijczyk zupełnie nie spełnił pokładanych w nim nadziei, dlatego Juventus kolejny raz próbuje doprowadzić do sprzedaży pomocnika. Tym razem gracz jest bliski przenosin do Valencii.

Kolejnym etapem działań Juventusu na rynku transferowym ma być skupienie się na Leandro Paredesie z Paris Saint-Germain. Według najnowszych informacji przekazywanych przez Gianlukę Di Marzio bianconeri osiągnęli ustne porozumienie z zawodnikiem w sprawie indywidualnego kontraktu.

Nieco trudniejsze będą jednak dla Juventusu negocjacje z francuskim klubem, bowiem rozbieżności w stosunku oferty do oczekiwań są spore. Po pierwsze Stara Dama jest zainteresowana wypożyczeniem z opcją wykupu, z kolei PSG wolałoby zamknąć transakcję sprzedażą definitywną. Francuzi oczekują za Argentyńczyka około 15 – 20 milionów euro, natomiast turyńczycy nie chcieliby płacić więcej niż 15 milionów euro z bonusami.

Wszystko wskazuje na to, że negocjacje pomiędzy obiema stronami jeszcze trochę potrwają. Włoskie media uważają jednak, że ten transfer ma sporą szansę powodzenia.

Zobacz również: Juventus prosi o więcej czasu w sprawie transferu napastnika

Komentarze

Comments 4 comments

News: “…Juventus po sprzedaży Arthura skupi się na pozyskaniu Paredesa…” – Żeby wziąć Arthura Valencia musi zrobić miejsce dla gracza spoza Unii, zaś Juventus musiałby uiszczać połowę pensji Arthura wynoszącej bez Dekretu Wzrostu 10m, których Valencia nie ma (patrz: calciomercato.com arthur valencia ingaggio passaporto )

Piłkarz dobry, solidny ale ze skłonnością do głupich kartek i chamskiejbgry(Paredes). Szczytem marzeń nie jest. A Arthur? No cóż… Niech o klasie tego zawodnika świadczy, że jest kłopot żeby go nawet wypożyczyć…

^ Z dwóch bohaterów operacji Arthur-Pjanic lepsza jest sytuacja Pjanica- nie chciał go Koeman, co innego Xavi, po tournée przedsezonowym może nawet wypchnąć innego pomocnika i pozostać: marca.com/futbol/barcelona/2022/08/04/62eac99ee2704e29558b45df.html