Juventus dopina swego. Warunki transferu pomocnika ustalone

Leandro Paredes
Leandro Paredes fot. PressFocus

Juventus porozumiał się z Paris Saint-Germain w sprawie transferu Leandro Paredesa. Transakcja przebiegnie na zasadach rocznego wypożyczenia z obowiązkiem wykupu za 15 milionów euro. Finalizacji możemy spodziewać się jeszcze w piątek – informuje Fabrizio Romano.

  • Po kontuzji Paula Pogby Juventus szukał jeszcze jednego wzmocnienia środka pola
  • Wybór padł na Leandro Paredesa, z którym Paris Saint-Germain nie wiąże już żadnych nadziei
  • Ustalono warunki transferu. Roczne wypożyczenie z obowiązkiem wykupu za 15 milionów euro

Wyczekiwane wzmocnienie finalizowane, Juventus zabezpiecza się po kontuzji Pogby

Juventusowi udało się ściągnąć tego lata Paula Pogbę, który wraz z końcem sezonu rozstał się z Manchesterem United. Ten ruch był bardzo pozytywnie odebrany przez włoskich kibiców, jednak już na starcie dały o sobie znać problemy zdrowotne. Badania wykazały uszkodzenie łąkotki, przez co na występy reprezentanta Francji trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

W ekipie “Starej Damy” zrobiło się więc miejsce dla jeszcze jednego pomocnika. Szybko wytypowano idealnego kandydata, którym miał zostać Leandro Paredes. Już wcześniej dogadywał się on z włoskim gigantem, jednak rozmowy porzucono na rzecz istotniejszych tematów.

Argentyńczyk został odsunięty na boczny tor w Paris Saint-Germain, zatem możliwość przeprowadzki do Turynu była dla niego bardzo atrakcyjna. W ostatnich tygodniach trwały negocjacje pomiędzy klubami, które nieco się przedłużały. W żadnym momencie nie istniało natomiast zagrożenie, że transakcja może nie dojść do skutku.

Fabrizio Romano poinformował, że cała sprawa jest już na etapie finalizacji, a oficjalnego ogłoszenia możemy spodziewać się nawet w piątek. Paris Saint-Germain zgodziło się na roczne wypożyczenie z obowiązkiem kupna. Juventus jest zobligowany do zapłacenia 15 milionów euro.

28-latek reprezentował barwy AS Romy w latach 2014-2017. Później zaliczył epizod w Zenicie, a od 2019 grał dla Paris Saint-Germain. Na poziomie Serie A zanotował łącznie dotychczas 71 występów.

Zobacz również: Ile zakrętów kariery trzeba pokonać, by trafić do Juventusu?

Komentarze