Juventus pokonał obrońcę tytułu

Federico Chiesa
Federico Chiesa Pressfocus

Juventus w środowym meczu Ligi Mistrzów pokonał Chelsea 1:0 (0:0). Stara Dama nie ma najlepszego czasu i zwycięstwo nad zwycięzcą Champions League z pewnością poprawi nastroje w Turynie. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Federico Chiesa.

Pierwsza połowa nie była zbyt porywająca, ponieważ nie obejrzeliśmy zbyt wielu dobrych okazji. Najlepsza z nich miała miejsce na początku rywalizacji. W siódmej minucie uderzenie Romelu Lukaku obronił jednak Wojciech Szczęsny. Była to najgroźniejsza sytuacja przez 45 minut, dlatego do przerwy byliśmy świadkami bezbramkowego remisu.

Druga połowa rozpoczęła się dla Juventusu w najlepszy możliwy sposób. Już w 46. minucie jeden z niewielu dobrze spisujących się ostatnio zawodników Starej Damy – Federico Chiesa, pokonał Mendy’ego. Chelsea nie mogła pogodzić się takim stanem rzeczy.

The Blues stworzyli sobie kilka okazji, ale po raz kolejny zawodziła u nich skuteczność. W drugiej połowie zawodnicy Chelsea nie oddali ani jednego celnego strzału, dlatego Juventus obronił prowadzenie. Dla Starej Damy wygrana z obrońcą tytułu może być bardzo ważna, gdyż po wielu słabych wynikach można wypatrywać światełka w tunelu. Cały mecz w bramce Juventusu rozegrał Wojciech Szczęsny.