Juventus podjął decyzję ws. przyszłości Moraty

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. PressFocus

Juventus FC według doniesień CalcioMercato.com podjął decyzję, że zatrzyma Alvaro Moratę w klubie na kolejny sezon na zasadzie wypożyczenia. Jednocześnie sternicy Starej Damy o rok odwleką w czasie ewentualną finalizację transferu zawodnika na stałe.

  • Alvaro Morata według włoskich mediów w kolejnej kampanii nadal będzie bronić barw Juve
  • Sternicy Starej Damy mieli podjąć decyzję decyzję o przedłużeniu wypożyczenia
  • Hiszpański zawodnik stanie zatem przed szansą ponownej współpracy z Massimiliano Allegrim

Juventus zatrzyma Moratę

Juventus FC, gdy w trakcie letniego okienka transferowego w 2020 roku zdecydował się na pozyskanie hiszpańskiego napastnika, zastrzegł w umowie z Atletico Madryt możliwość ponownego wypożyczenia zawodnika lub wykupienia go na stałe. Opcje polegają na tym, że ewentualne wypożyczenie to koszt 10 milionów euro. Z kolei transfer definitywny kosztowałby 45 milionów euro Starą Damę.

Najnowsze doniesienia włoskich dziennikarzy dają do zrozumienia, że Juventus wypożyczony Moratę z Atletico na kolejny rok. Mając na uwadze to, że kibice Los Colchoneros dali już upust swoim emocjom, wygwizdując Hiszpana, wydaje się, że Morata jest też chętny na kontynuowanie kariery w ekipie z Allianz Stadium.

Co prawda turyński klub miał nadzieję, że uda się obniżyć cenę za wypożyczenie reprezentanta Hiszpanii. Niemniej działacze Atletico są stanowczy w swoim postawieniu i nie zamierzają zmieniać wcześniej ustalonych warunków porozumienia.

28-letni napastnik w ostatniej kampanii wystąpił łącznie w 44 spotkaniach, strzelając w nich 20 goli. W sezonie 2020/2021 wygrał z Juve Superpuchar Włoch i Coppa Italia. Aktualnie przebywa z reprezentacją Hiszpanii na zgrupowaniu przed Euro 2020.

Zobacz więcej: Juventus wyselekcjonował ewentualnych następców Ronaldo

Komentarze