Juventus podjął decyzję ws. McKenniego

Weston McKennie
Weston McKennie fot. PressFocus


Weston McKennie według doniesień włoskich środków masowego przekazu może zostać wkrótce zawodnikiem Juventusu FC na stałe. Amerykanin aktualnie broni barw Starej Damy na zasadzie wypożyczenia, ale może się ono przeobrazić w transfer definitywny, jeśli klub z Piemontu zapłaci za niego 18,5 miliona euro.

Weston McKennie dołączył do Juve latem z FC Schalke 04. Tymczasem CalcioMercato.com i TuttoMercatoWeb przekonują, że Juventus podjął już decyzję o tym, aby sfinalizować transfer definitywny z udziałem zawodnika. Niezależnie od tego, jakie cele sportowe osiągnie w ekipie z Turynu, co miało wcześniej warunkować ewentualną transakcję.

Reprezentant USA przekonał do siebie władze mistrzów Serie A

22-latka wybrani ostatnio najlepszym amerykańskim piłkarzem w 2020 roku. 19-krotny reprezentant Stanów Zjednoczonych wystąpił łącznie w tym sezonie w 14 spotkaniach, notując w nich dwa trafienia i dwie asysty.

McKennie został ściągnięty do Europy przez FC Schalke w 2016 roku z akademii piłkarskiej FC Dallas. Zawodnik trafił do ekipy z Zagłębia Ruhry na zasadzie wolnego transferu.

Komentarze