Juventus podjął decyzję ws. ewentualnego następcy McKenniego

Weston McKennie
Weston McKennie fot. PressFocus

Juventus wygląda na to, że wkrótce rozstanie się z Westonem McKenniego. Reprezentant Stanów Zjednoczonych ma dołączyć do Leeds United. Sky Sport Italia podało natomiast, że władze klubu z Turynu nie zamierzają sprowadzać nowego zawodnika w jego miejsce.

  • Juventus nie będzie szukał nowego zawodnika w miejsce Westona McKenniego
  • Amerykanin jest blisko dołączenia do jednego z klubów z Premier League
  • Ekipa z Turynu chce wykorzystać potencjał swojej aktualnej kadry

Juventus nie będzie szukał wzmocnenia last minute

Juventus w trakcie trwającego okna transferowego może jeszcze stracić jednego z zawodników. Wszystko wskazuje na to, że z klubem z Turynu pożegna się Weston McKennie. Amerykanin może kontynuować karię w Premier League. Leeds United chce mieć pomocnika w swoich szeregach.

Dziennikarz Sky Sport Italia Luca Marchetti podaje natomiast, że w miejsce byłego zawodnika FC Schalke, jeśli Juve osiągnie porozumienie z Leeds, nie zostanie sprowadzony nowym piłkarz. Ekipa z Turynu chce wykorzystać posiadany stan kadry.

Biorąc pod uwagę, że Paul Pogba wkrótce wróci do gry, młodzi Fabio Miretti i Nicolo Fagioli będą regularnie grać, a także są Adrien Rabiot i Leandro Paredes, Juventus wierzy, że ma wystarczającą liczbę pomocników, aby dokończyć sezon. To ma wpływać na decyzję o niepozyskiwaniu nowego pomocnika.

McKennie trafił do ekipy z Allianz Stadium w styczniu 2020 roku. Najpierw na wypożyczenie z Schalke. Tymczasem w 2021 roku został dopięty transfer definitywny za 18 milionów euro. Amerykanin w szeregach turyńskiej drużyny rozegrał 96 meczów, strzelając w nich 13 goli.

Czytaj więcej: Dybala spanikował? “Wielu z nas było zaskoczonych”

Komentarze