Juventus otwarty na rozstanie z dwoma zawodnikami. Nie tylko Khedira na wylocie?

Adrien Rabiot
Adrien Rabiot fot. PressFocus

Juventus FC według różnych doniesień tej zimy może pożegnać się z Sami Khedirą. Okazuje się jednak, że nie tylko były reprezentant Niemiec może opuścić szeregi Starej Damy. Informacje w tej sprawie pojawiły się na łamach La Gazzetta dello Sport.

Juventus FC przygotowuje się już do środowej potyczki z AC Milanem. Tymczasem w gabinetach władz Bianconerich analizuje się przydatność w zespole poszczególnych piłkarzy. Włoscy dziennikarze podają, że z klubem mogą rozstać się nie tylko Sami Khedira, ale również Federico Bernardeschi i Adrien Rabiot.

Wymieniona wyżej dwójka co prawda miała przebłyski dobrej gry, ale w dłuższej perspektywie częściej zawodziła, niż zachwycała. W związku z tym Juventus poważnie bierze pod uwagę rozstanie z wymienioną dwójką.

Balast na liście płac

Szczególnie w przypadku Francuza Stara Dama mogłaby zaoszczędzić, jeśli by się z nim rozstała. Rabiot może liczyć w klubie z Piemontu na apanaże w wysokości siedmiu milionów euro rocznie. Z kolei na cztery miliony euro może liczyć Bernardeschi.

Na dzisiaj żadnych konkretnych ofert w przypadku dwójki piłkarzy Juventus nie otrzymał. Niemniej gdyby takie się pojawiły, to na łamach La Gazzetta dello Sport możemy przeczytać, że mistrz Włoch nie robiłby żadnych problemów ze zmianą klubu.

Rabiot od momentu, gdy pojawił się w Juve, to rozegrał łącznie 53 mecze, notując w nich dwie bramki i asystę. Z kolei Bernardeschi w 124 spotkaniach zaliczył 10 trafień. Włoch ściągnięty do Juve z ACF Fiorentiny za 40 milionów euro zaliczył też 16 asyst.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 13:55.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Juventus otwarty na rozstanie z dwoma zawodnikami. Nie tylko Khedira na wylocie?