Juventus opublikował oficjalny komunikat ws. przyszłości Moraty

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. PressFocus

Juventus FC zgodnie z oczekiwaniami podjął decyzję o przedłużeniu wypożyczenia Alvaro Moraty z Atletico Madryt do 2022 roku. Latem przyszłego roku sternicy Starej Damy będą mieli możliwość wykupienia zawodnika na zasadzie transferu definitywnego.

  • Juventus podjął decyzję w sprawie Alvaro Moraty
  • Klub z Turynu zdecydował o przedłużeniu o kolejny sezon wypożyczenia piłkarza
  • Bianconeri mają jednocześnie możliwość wykupienia Hiszpana na stałe w przyszłym roku

Morata na dłużej w Juve

Juventus FC odzyskał hiszpańskiego napastnika w trakcie ostatniej letniej sesji transferowej, wypożyczając go z hiszpańskiego klubu. W tym roku władze klubu z Turynu miały dwie opcje, aby zatrzymać piłkarza. Pierwszą była możliwość wykupienia go na stałe za 45 milionów euro. Druga polegała na przedłużenia wypożyczenia o kolejne 12 miesięcy, co wiąże się z kosztem 10 milionów euro. Juventus zdecydował się na drugi wariant.

Od dłuższego czasu media we Włoszech przekonywały, że sternicy Starej Damy są zdecydowani na zatrzymanie Moraty w zespole, mając zamiar przedłużyć wypożyczenie zawodnika w klubie. Ruch ten stał się faktem. Tym samym Massimiliano Allegri będzie mógł liczyć na skuteczność Hiszpana w kolejnej kampanii, co jest ważne. Szczególnie że wciąż niejasna jest przyszłość takich piłkarzy jak Paulo Dybala, czy Cristiano Ronaldo.

Morata w ostatnim sezonie wystąpił łącznie w 44 spotkaniach, zdobywając 20 bramek. Na koncie napastnika Juve znalazło się również 12 asyst. 11 trafień piłkarz zaliczył w Serie A.

Czytaj więcej: Juventus z zielonym światłem od UEFA na grę w Lidze Mistrzów

Komentarze