Juventus ogłosił straty. To ogromna kwota!

Herb Juventusu na koszulce
Herb Juventusu na koszulce fot. adidas

Pandemia koronawirusa, a także idące za tym zawieszenie rozgrywek oraz brak możliwości rozgrywania spotkań z udziałem kibiców, wywarła negatywny wpływ na finanse większości piłkarskich klubów. Wyjątkiem w tej kwestii nie jest Juventus, który w czwartek ogłosił odnotowanie bardzo wysokiej straty za rok obrotowy 2019/20.

Czytaj dalej…

Stara Dama w oficjalnym komunikacie poinformowała, że odnotowała stratę w wysokości 89,7 mln euro w roku finansowym, który zakończył się 30 czerwca 2020 roku. W poprzednim roku finansowym 2018/19 strata wyniosła 39,9 miliona euro.

“Dziś w Turynie odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Juventus FC. W celu zminimalizowania ryzyka związanego z bieżącą sytuacją zagrożenia zdrowia związanego z rozprzestrzenianiem się COVID-19 udział uprawnionych na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy odbywał się wyłączone za pośrednictwem przedstawiciela, bez fizycznego udziału akcjonariusza” – czytamy w komunikacie.

“Walne Zgromadzenie Akcjonariusz zatwierdziło sprawozdanie finansowe na dzień 30 czerwca 2020 roku, które zakończyło się stratą w wysokości 89,7 mln euro (39,9 mln euro straty w roku obrotowym 2018/19)” – poinformował klub.

Juventus sezon 2019/20 zakończył zdobyciem kolejnego, już dziewiątego z rzędu mistrzowskiego tytułu. Drużyna prowadzona przez Maurizio Sarriego dotarła również do finału Pucharu Włoch, w którym po rzutach karnych przegrała z Napoli. Duże straty klub zapewne poniósł także w wyniku przedwczesnego pożegnania się z rozgrywkami Ligi Mistrzów. Stara Dama już w 1/8 finału została wyeliminowana przez Olympique Lyon.

Komentarze