Juventus oficjalnie przedłużył umowę z bramkarzem

Juventus FC w oficjalnym komunikacie poinformował, że nową umowę z klubem podpisał Carlo Pinsoglio. 31-latek powrócił do klubu z Turynu kilka lat temu, a teraz przedłużył umowę ze Starą Damą do 2023 roku.

• Juventus przekazał wiadomość na temat przedłużenia umowy z bramkarzem
  • Carlo Pinsoglio parafował nowy kontrakt ze Starą Damą
  • 31-latek jest wychowankiem klubu z Turynu

Juventus przedłużył kontrakt z dublerem Szczęsnego

Juventus FC odzyskał zawodnika w 2014 roku. Pinsoglio to wychowanek Bianconerich, który w 2014 roku wrócił do tej ekipy z Vincenzy. W ostatnim czasie zawodnik nie znajdował jednak uznania w oczach sterników Juve.

Bramkarz nie miał szans, aby rywalizować z takimi zawodnikami jak Wojciech Szczęsny, czy Gianluigi Buffon, więc do 2017 roku był wypożyczany. Tym samym miał okazję grać w Modenie, Livorno, czy Latinie. W przeszłości występował w młodzieżowych reprezentacjach Włoch.

Cztery lata temu Pinsoglio wrócił do Juventusu. W ostatniej kampanii rozegrał jeden mecz, spędzając na boisku 22 minuty. Zagrał w starciu przeciwko Bolognie, które zakończyło się wygraną Starej Damy 4:1.

Ogólnie w szeregach Juve urodzony w Moncalieri zawodnik wystąpił w czterech meczach, w których puścił cztery bramki i raz zachował czyste konto. Oprócz Pinsoglio, czy Szczęsnego w kadrze Juve wśród bramkarzy są jeszcze Mattia Perin oraz Stefano Gori.

Start nowego sezonu Serie A będzie miał miejsce 22 sierpnia. Na dzisiaj nie jest jednak jeszcze znany dokładny harmonogram spotkań. Tradycyjne losowanie terminarza ma mieć miejsce w połowie lipca.