Juventus oferuje Atletico ponad połowę niższą ofertę za Moratę

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. PressFocus

Alvaro Morata jest aktualnie na wypożyczeniu w Juventusie. Dziennikarz Nicolo Schira przekazał nowe wieści na temat reprezentanta Hiszpanii, dając do zrozumienia, że Morata nie chce rozstać się w klubem z Allianz Stadium.

  • Wciąż niejasna jest przyszłość Alvaro Moraty
  • Hiszpan jest aktualnie na wypożyczeniu w Juve z Atletico
  • Dziennikarz Nicolo Schra podaje, że klub z Turynu maksymalnie jest gotowy wyłożyć 15 mln euro za 29-latka

Co dalej z Moratą w Juve?

Alvaro Morata dołączył do Juventusu na wypożyczenie z Atletico Madryt w 2022 roku. Hiszpan ma kontrakt ważny z klubem La Liga do końca czerwca 2023 roku. Tymczasem do końca tego miesiąca zawodnik jest wypożyczony do klubu z Turynu.

Dziennikarz Nicolo Schira przekonuje, że Morata nie chce wracać do Atletico. Kłopot w tym, że według włoskiego żurnalisty Juventus nie jest zainteresowany wykładaniem 35 milionów euro za Hiszpana, uznając, że ta suma jest zbyt wysoka za 29-latka. Giganci Serie A podobno są gotowi wyłożyć na transakcję maksymalnie 15 milionów euro.

Morata w kolejnej kampanii na dzisiaj mógłby rywalizować o miejsce w składzie zespołu Massimiliano Allegriego z Dusanem Vlahovicia i Moise Keanem. W ostatnim sezonie piłkarz wystąpił łącznie w 48 spotkaniach, notując w nich 12 trafień i dziewięć asyst.

Doświadczony hiszpański napastnik jest od 2014 roku w reprezentacji Hiszpanii. Jak na razie w drużynie narodowej rozegrał łącznie 54 mecze, notując w nich 26 trafień. Rynkowa wartość zawodnika wynosi natomiast 30 milionów euro.

Morata w trakcie swojej kariery został już dwa razy mistrzem Hiszpanii, dwukrotnie triumfował w Lidze Mistrzów, dwa razy był też mistrzem Włoch. Hiszpan notował też triumfy w Lidze Europy, czy Pucharze Anglii.

Czytaj więcej: Wątpliwości De Ligta odnośnie nowej umowy z Juventusem

Komentarze