Juventus odrzucił wielką wymianę z Chelsea?

Matthijs De Ligt
Matthijs De Ligt PressFocus

Według kilku źródeł Juventus w styczniu tego roku odrzucił możliwość wymiany zawodników z londyńską Chelsea, w ramach której do Turynu miałby trafić N’Golo Kante, natomiast w przeciwną stronę powędrowałby Matthijs De Ligt.

  • Chelsea proponowała wymianę zawodników Juventusowi
  • The Blues w zamian za De Ligta oferowała N’Golo Kante
  • Stara Dama nie była jednak zainteresowana taką transakcją

Chelsea od stycznia walczyła do De Ligta

O ofercie Chelsea pisze kilka źródeł, w tym CBS Sport i Calciomercato.com. Juventus nie był jednak zainteresowany pozbyciem się Holendra, chociaż pomocnik The Blues od dłuższego czasu znajdował się w kręgu zainteresowań Starej Damy.

De Ligt również latem przez dłuższy czas był łączony z transferem do Chelsea. Holender ostatecznie trafił jednak do Bayernu Monachium za około 70 milionów euro.

Przyszłość Kante pozostaje wciąż pod znakiem zapytania, ponieważ jego kontrakt z The Blues wygasa w czerwcu 2023 roku, a w tym sezonie wystąpił tylko dwa razy dla drużyny ze Stamford Bridge. Do Londynu trafił z Leicester City w 2016 roku za 35 milionów euro, po wygraniu tytułu Premier League pod wodzą Claudio Ranieriego.

Do Juventusu latem przybyli między innymi Leandro Paredes czy Paul Pogba, jednak wobec licznych kontuzji Massimiliano Allegri ma spory problem z wyborem składu. W pierwszej drużynie występował między innymi 19-letni Fabio Miretti, który łatał dziury w zespole.

Zobacz również: Włosi z planem zneutralizowania atutów Węgrów. “Musimy być cierpliwi”

Komentarze

Na temat “Juventus odrzucił wielką wymianę z Chelsea?