Juventus oddala się od pozyskania Locatelliego

Manuel Locatelli
Manuel Locatelli Pressfocus

Manuel Locatelli ma tego lata zasilił Juventus. Turyńczycy wciąż nie wypracowali jednak porozumienia z Sassuolo, a zawodnik jest już zirytowany tą sytuacją. Być może transfer trzeba będzie odłożyć na przyszły rok.

  • Juventus chce tego lata sprowadzić Manuela Locatelliego
  • Turyńczycy wciąż nie osiągnęli jednak porozumienia z Sassuolo
  • Niewykluczone, że mistrz Europy nie trafi na Allianz Stadium tego lata

Locatelli nie dołączy do Juve?

Juventus rozczarował w sezonie 2020/2021. Bianconeri do ostatniej kolejki Serie A walczyli o udział w następnej edycji Ligi Mistrzów, co jest rozczarowującym wynikiem dla fanów tego zespołu. W Turynie zdają sobie sprawę z konieczności zmian. Dotychczas jest ich jednak jak na lekarstwo.

Najważniejsza roszada w Juventusie tego lata to zmiana trenera. Z posadą pożegnał się Andrea Pirlo. Jego obowiązki przejął Massimiliano Allegri. Włoski szkoleniowiec nie może liczyć na poważne wzmocnienia. Turyńczycy kupili bowiem tylko bowiem tylko 19-letniego brazylijskiego napastnika Kaio Jorge. Wykupiony z Schalke został Weston McKennie.

Kibice Bianconerich mieli nadzieję, że na Allianz Stadium trafi Manuel Locatelli. Nawet najwięksi optymiści powoli zaczynają ją tracić. Juventus odbył już kilka spotkań z Sassuolo, ale wciąż nie wypracował porozumienia. Na przeszkodzie stoją finanse.

Turyńczycy proponują dwuletnie wypożyczenie (5 mln euro), które ma zakończyć się wykupem (30 mln euro), jeżeli Juventus uzyska kwalifikację do Ligi Mistrzów. Sassuolo konsekwentnie optuje jednak za kwotą w wysokości 40 mln euro i obowiązkiem wykupu bez żadnych warunków.

Locatelli jest zirytowany sytuacją, w której się znalazł. Chciał dołączyć do Juventusu do zakończeniu wakacji. Tymczasem musiał wrócić do treningów z Sassuolo. Jeżeli nie nastąpi przełom w negocjacjach, niewykluczone, że Włoch sezon 2021/2022 spędzi w aktualnym klubie.

Czytaj także: Juventus ma przed sobą kluczowe dni w sprawie dwóch zawodników

Komentarze

Na temat “Juventus oddala się od pozyskania Locatelliego