Juventus obserwuje reprezentanta Polski

Jakub Kiwior
Jakub Kiwior PressFocus

Juventus bardzo poważnie rozważa możliwość sprowadzenia Jakuba Kiwiora podczas styczniowego okienka transferowego. Jak informują włoskie media Stara Dama wysłała obserwatorów na środowy mecz Spezii z Atalantą, by ci uważnie przyjrzeli się grze reprezentanta Polski.

  • Kiwior bliski opuszczenia Spezii
  • Polskim defensorem interesują się najlepsze włoskie kluby
  • Spezia wycenia Polaka na 20 mln euro

Kiwior zapracował na transfer do lepszego klubu

Jakub Kiwior dołączył do Spezii Calcio dopiero w sierpniu 2021 roku, ale szybko zwrócił na siebie uwagę czołowych włoskich klubów, stając się jednym z najbardziej rozchwytywanych młodych talentów w Serie A. 22-letni polski środkowy obrońca udowodnił swoją elastyczność taktyczną i sprawność fizyczną w ciągu ostatnich 18 miesięcy, a także wystąpił na mistrzostwach świata w Katarze prezentując się z dobrej strony.

Jak donosi Tuttosport, Juventus wysłał wczoraj obserwatorów na Stadio Alberto Picco, aby śledzili poczynania Kiwiora podczas starcia Spezii z Atalantą, które zakończyło się wynikiem 2:2. Polak zanotował kolejny świetny występ na włoskich boiskach i coraz bardziej prawdopodobne jest, że jeszcze w styczniu może opuścić ekipę z Ligurii.

Stara Dama myśli o pozyskaniu reprezentanta Polski już w styczniu, aby uprzedzić konkurencję w postaci Milanu oraz Napoli. Kiwior prawdopodobnie drugą część sezonu i tak spędziłby w dotychczasowym klubie.

Według włoskich mediów Spezia oczekuje za swojego defensora około 20 milionów euro. Wydaje się, że w przypadku otrzymania takiej kwoty drużyna z Ligurii nie będzie stała na drodze Kiwiorowi do znacznie mocniejszego klubu.

Zobacz również: Dyrektor Napoli potwierdza negocjacje z Polakiem

Komentarze