Juventus obetnie pensje zawodnikom

Sami Khedira
Sami Khedira fot. Grzegorz Wajda

Juventus chciałby zaoszczędzić na pensjach paru zawodnikom, aby nieco zwolnić klubowy budżet. Stara Dama, aby zaoszczędzić na wynagrodzeniach piłkarzy, planuje sprzedaż trójki Khedira, Pjaca, De Sciglio.

Czytaj dalej…

Juventus, według włoskich mediów, postanowił zaoszczędzić na pensjach niektórych swoich piłkarzy, aby nieco odciążyć kasę klubową. Tuttosport podaje, że Juventus oszczędzając na wynagrodzeniach mógłby jeszcze kogoś sprowadzić do klubu. Stara Dama zaoszczędziła już na Kulusevskim. Szwed powrócił z wypożyczenia z Parmy, aby zająć miejsce Matuidiego, który odszedł do Interu Miami. Tą zamianą klub zaoszczędził 3 miliony euro pensji w skali roku.

Juventus dokonał swego także przy wymianie Pjanica z Arthurem. Stara Dama nie dość, że zyskała młodszego zawodnika, który jeszcze może wykrzesać więcej ze swojego potencjału, to jeszcze zwolniła budżet o kolejne 3 miliony euro. Bośniak zarabiał bowiem 13 milinów euro rocznie w drużynie mistrza Włoch, a nowo nabyty Brazylijczyk będzie zarabiał 10 milinów euro.

Tuttosport donosi, że Juventus w podobnych kategoriach myślał sprowadzając McKenniego. Amerykański były piłkarz Schalke ma zastąpić Khedirę, który niedługo powinien pożegnać się z klubem. Niemiec zarabiał aż 12 milionów euro rocznie, natomiast młody pomocnik będzie mógł liczyć na wynagrodzenie w kwocie 5 milinów euro.

Oprócz Khediry, klub wystawił na listę transferową Marco Pjacę oraz Mattię De Sciglio. Włoski dziennik podaje, że sprzedaż tych trzech zawodników, miałaby odciążyć budżet Juventusu o około 25 milionów euro w skali roku.

Komentarze