Juventus o krok od rozstania z dwoma zawodnikami

Dejan Kulusevski
Dejan Kulusevski fot. PressFocus

Juventus FC blisko sfinalizowania kolejnego wielkiego bid dealu. Wszystko wskazuje na to, że lada moment szeregi Starej Damy pożegnają Dejan Kulusevski i Rodrigo Bentancur. Suma transakcji za obu piłkarzy ma wynieść 65 milionów euro.

  • Juventus tej zimy pozyskał za krocie Dusana Vlahovicia
  • Wygląda na to, że transakcja z udziałem Serba była przemyślana
  • Wkrótce z klubem z Turynu ma rozstać się dwóch zawodników, dzięki którym uda się wyrównać wydatki

Bentancur i Kulusevski blisko rozstania z Juve

Juventus FC jest już na finiszu finalizowania rozstania się z dwoma zawodnikami. Fabrizio Romano i Gianluca Di Marzio ogłosili już, że Tottenham doszedł do porozumienia z klubem z Turynu w sprawie pozyskania Dejana Kulusevskiego i Rodrigo Bentancura.

Reprezentant Urugwaju ma dołączyć do ekipy z Londynu za 19 milionów euro plus sześć milionów euro w dodatkach i bonusach. Trzeba jednak pamiętać, że z tej sumy Juventus będzie musiał oddać 30 procent Boca Juniors, na mocy wcześniejszego porozumienia.

Bentancur trafił do Juve latem 2017 roku za 15,7 miliona euro plus procent od kolejnej sprzedaży. Na początku był to pułap 50 procent, który jednak spadał z każdym rokiem pobytu zawodnika w Juventusie.

Pod skrzydła Antonio Conte ma trafić również Kulusevski. W tym przypadku suma transakcji ma wynieść według różnych informacji 5-10 milionów euro za wypożyczenie z opcją obowiązkowego transferu definitywnego po spełnieniu konkretnych warunków za 25 milionów euro. Wraz z dodatkowymi bonusami i premiami suma może wzrosnąć nawet do 40 milionów euro.

Czytaj więcej: Juventus osiągnął porozumienie w sprawie kolejnego wzmocnienia

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze