Juventus o krok od pozyskania Kaio Jorge’a

Kaio Jorge
Kaio Jorge fot. PressFocus

Kaio Jorge w środę lub w czwartek ma się pojawić w Turynie. Tym samym ma zostać sfinalizowany transfer z udziałem Brazylijczyka.

  • Kaio Jorge jeszcze w tym tygodniu pojawi się we Włoszech w celu sfinalizowania transferu do Juventusu
  • Wielokrotny mistrz Włoch wygrał wyścig po zawodnika z Benfiką i Milanem
  • Bianconeri zapłacią za 19-latka trzy miliony euro plus milion euro w formie bonusu

Juventus pozyska brazylijską perełkę

Kaio Jorge podobno podpisał już przedwstępną umowę z klubem z Turynu, która ma obowiązywać do końca czerwca 2026 roku. Ma być to następstwem tego, że z końcem grudnia wygasa jego kontrakt z Santosem.

Najnowsze przekazy sugerują, że Kaio Jorge wkrótce ma przybyć do Włoch. Umowa zawarta przez Juventus obejmuje trzy miliony euro plus milion euro w formie dodatkowych bonusów.

Brazylijski klub miał sobie także zapewnić pięć procent od kolejnej transakcji z udziałem 19-latka. Byłaby to suma jeszcze większa niż trzy miliony euro, czyli pierwotna kwota, która wpłynie na konto Santosu za Kaio Jorge’a.

Młody piłkarz nie tylko znajdował się na celowniku Juve, ale również Milanu i Benfiki. Ostatecznie to jednak klub z Turynu wygrał wyścig po zawodnika.

Kaio Jorge w trakcie kampanii 2020/2021 wystąpił w 28 meczach, strzelając w nich osiem goli. Na koncie napastnika znalazły się również trzy asysty. Młody piłkarz w szeregach Santosu rozegrał łącznię 80 spotkań, zdobywając 17 bramek.

Czytaj więcej: Juventus finalizuje transfer młodego Brazylijczyka

Komentarze