Juventus nie zmienia planów, nie wykupi pomocnika

Leandro Paredes
Leandro Paredes fot. PressFocus

Leandro Paredes wróci po sezonie do Paris Saint-Germain. Juventus nie skorzysta z opcji wykupu i odeśle pomocnika, który nie spełnił pokładanych w nim nadziei – informuje Nicolo Schira.

  • Juventus nie wykupi Leandro Paredesa
  • Pomocnik po sezonie wróci do Paris Saint-Germain
  • Argentyńczyk jest za drogi dla “Starej Damy”

Juventus odpuścił temat Paredesa

Latem Juventus zakontraktował Paula Pogbę. W trakcie przygotowań do sezonu Francuz doznał poważnej kontuzji, w związku z czym “Stara Dama” sięgnęła po kolejne wzmocnienie. Udało się bowiem wypożyczyć z Paris Saint-Germain Leandro Paredesa. Argentyńczyk w przeszłości notował świetne występy w Serie A, dlatego w Turynie nie brakowało wiary, że będzie on ważnym elementem środka pola.

Paredes nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei. Od początku sezonu grał słabo, a w rezultacie stracił miejsce w wyjściowej jedenastce. Obecnie pełni rolę rezerwowego i niewiele wskazuje na to, aby miał jeszcze wywalczyć miejsce w składzie.

“Stara Dama” podjęła już decyzję w sprawie jego przyszłości. Zapisana w kontrakcie opcja wykupu, która wynosi 22,6 miliona euro, nie zostanie aktywowana. Tym samym piłkarz wróci po sezonie do Paris Saint-Germain, gdzie również jest niechciany.

Wpływ na taki ruch ze strony Juventusu ma również fakt wysokiej pensji Argentyńczyka. Pobiera on rocznie aż siedem milionów euro, a jego gra pozostawia wiele do życzenia.

Zobacz również: “Gdyby nie wyjątkowy sezon Napoli, to Milan brałby udział w wyścigu po mistrzostwo”

Komentarze