Juventus nie planuje przedłużać umów z bocznymi obrońcami

Juan Cuadrado
Juan Cuadrado fot. PressFocus

W kontekście nadchodzącego sezonu Juventus planuje sporą rewolucję na bokach obrony. Wiele wskazuje na to, że kontrakty Juana Cuadrado i Alexa Sandro nie zostaną przedłużone, w związku z czym w przyszłym roku obaj zostaną wolnymi zawodnikami.

  • Kontrakty Juana Cuadrado i Alexa Sandro obowiązują do 30 czerwca 2023 roku
  • Juventus na ten moment nie planuje ich przedłużać, choć w ciągu kolejnych miesięcy może się jeszcze wiele zmienić
  • Kolumbijczyk zaliczył w obecnym sezonie osiem występów, zaś Brazylijczyk zagrał sześć razy

Rewolucja na bokach obrony

Juventus słabo wygląda w obecnym sezonie, dlatego szykuje już transferową ofensywę w kontekście nadchodzącej kampanii. Jedną z największych bolączek “Starej Damy” są boki obrony, którym zdecydowanie brakuje jakości. Włoski gigant naprzemiennie gra formacjami z czwórką obrońców lub wahadłowymi, a obie wymagają odpowiednich umiejętności w bocznych strefach boiska.

Z tego właśnie powodu przygotowywana jest prawdziwa rewolucja. Wraz z końcem sezonu z klubem mają się pożegnać weterani. Kontrakty 34-letniego Juana Cuadrado i 31-letniego Alexa Sandro obowiązują do 30 czerwca 2023 roku i wiele wskazuje na to, że nie zostaną przedłużone. Na ten moment nie są prowadzone żadne negocjacje, choć w najbliższych miesiącach może jeszcze wiele się zmienić.

Byłaby to niewątpliwie spora zmiana, bowiem obaj wciąż pełnią istotną rolę w zespole. Cuadrado zaliczył w bieżącej kampanii osiem spotkań, a wszystkie od pierwszej minuty. Sandro pojawiał się na murawie nieco rzadziej, bowiem z sześciu występów czterokrotnie grał w wyjściowej jedenastce.

Trudno na ten moment przewidywać, jaki finał będą miały plany włodarzy “Starej Damy”. W ostatnich dniach w mediach pojawiały się informacje, jakoby potencjalnym wzmocnieniem na lewej stronie defensywy był Alejandro Grimaldo, który latem definitywnie rozstanie się z Benficą.

Zobacz również: Robin Gosens wyląduje w Premier League?

Komentarze

Na temat “Juventus nie planuje przedłużać umów z bocznymi obrońcami