Cuadrado przerwał ciszę w sprawie nowej umowy

Juan Cuadrado
Juan Cuadrado PressFocus

Kontrakt Juana Cuadrado z Juventusem obowiązuje zaledwie do czerwca 2023 roku. W mediach spekulowano na temat przyszłości Kolumbijczyka, a ten zdecydował się sam zająć stanowisko w tej sprawie.

  • Umowa wiąże Juana Cuadrado z Juventusem do 30 czerwca 2023 roku
  • Według mediów Stara Dama chciałaby przedłużyć współpracę o rok, ale niekoniecznie płacić Kolumbijczykowi więcej pieniędzy
  • 34-latek wyznał, że jak dotąd nie otrzymał żadnej oficjalnej propozycji

“Nie odmówiłem żadnej ofercie, bo jak dotąd nie doszło do negocjacji”

Juan Cuadrado to jedna z ikon obecnego Juventusu. Kolumbijczyk występuje w zespole od 2015 roku i świętował ze Starą Damą liczne sukcesy. Obecna umowa wiąże obrońcę z rekordowymi mistrzami Włoch jeszcze przez najbliższy sezon. W mediach pojawiły się już liczne spekulacje na temat negocjacji obu stron.

34-latek inkasuje rocznie pięć milionów euro. Turyńczycy chętnie przedłużyliby z nim umowę, ale mniej chętnie zapłaciliby mu kolejne pięć milionów. Klub proponuje dodatkowe dwanaście miesięcy umowy ze wspomnianą pensją rozbitą na dwa lata. Według doniesień, Cuadrado nie chce się na to zgodzić. Ostatecznie Kolumbijczyk zdecydował się wypowiedzieć w tej sprawie za pośrednictwem swojego konta twitterowego.

“Czuję się bardzo dobrze w Juventusie. Nigdy nie odrzuciłem żadnej propozycji, bo nie doszło do żadnych negocjacji. Mam wielki szacunek do mojego klubu i kolegów z drużyny” – możemy przeczytać na profilu 34-latka.

Pod tą wypowiedzią wylewają się głosy wsparcia dla zawodnika, a także krytyki w kierunku Andrei Agnelliego.

Cuadrado rozegrał w minionym sezonie 45 meczów we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich pięć bramek i siedem asyst.

Komentarze