Juventus nie składa broni. “Będziemy walczyć do końca”

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo PressFocus

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 26. kolejki Serie A Juventus zmierzy się na własnym stadionie z Lazio. Szkoleniowiec Starej Damy Andrea Pirlo spodziewa się trudnej przeprawy dla swojego zespołu.

Juventus – Lazio. Obie drużyny potrzebują punktów

– Lazio to świetny zespół, który gra razem od kilku lat. Mają dobrze zdefiniowaną grę, a wyniki przemawiają za nimi. Wiemy, że zmierzymy się z drużyną, która będzie walczyć o to, aby znaleźć się w czołówce. Przygotowujemy się do meczu w najlepszy możliwy sposób, znając ich charakterystykę i wiemy, że nie będzie łatwo – powiedział Pirlo podczas konferencji prasowej.

Przed sobotnim spotkaniem Juventus zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ale ma dziesięć punktów straty do prowadzącego Interu Mediolan i jeden mecz do rozegrania więcej. Sytuacja Starej Damy w walce o obronę mistrzowskiego tytułu jest skomplikowana, ale Andrea Pirlo zapowiada walkę do końca.

– Wszystkie mecze są ważne, ten także jest ważny dla tabeli. Entuzjazm jest obecny, ponieważ przechodzimy przez okres trudnych i ważnych meczów. Sytuacja w tabeli jest taka sama jak w zeszłym tygodniu. Musimy być gotowi, aby nie popełniać błędów w momencie, gdy popełnią je drużyny przed nami. Walczymy na wszystkich frontach i dopóki jest nadzieja, będziemy musieli dać z siebie wszystko, aby spróbować zdobyć mistrzostwo. Jeżeli inni nie będą popełniać błędów i będą lepsi, będziemy ich komplementować na końcu – dodał.

Juventus skupiony na Lazio

Już w przyszłym tygodniu Starą Damę czeka rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym zmierzy się z FC Porto. Pierwsze wyjazdowe spotkanie rozegrane w Portugalii zakończyło się porażką 1:2 mistrzów Włoch. Turyńczycy na razie nie myślą jednak o rewanżowym pojedynku.

– Wszystkie mecze są decydujące dla Juventusu. Teraz skupiamy się na Lazio, skoncentrujemy się ze wszystkich sił, aby wygrać i dopiero później będziemy myśleć o Porto – powiedział Pirlo.

Profesjonalizm Cristiano Ronaldo

Nie ma wątpliwości, że od pierwszej minuty przeciwko Lazio wystąpi Cristiano Ronaldo, który z powodu problemów kadrowych jest ostatnio bardzo mocno eksploatowany. – Kiedy grasz dużo meczów, dzień lub dwa dni odpoczynku są dobre. Dotyczy to także Cristiano. Teraz, gdy brakuje nam zawodników z przodu, zacisnął zęby i będzie to robił tak długo, jak będziemy tego potrzebować. Pokazał i nadal pokazuje swój wielki profesjonalizm – mówił szkoleniowiec Juventusu.

Sobotnie spotkanie, które rozegrane zostanie na Allianz Stadium rozpocznie się o godzinie 20:45. Dowiedz się więcej – sprawdź nasze typy na Juventus – Lazio.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 6. marca 2021 20:39.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze