Juventus nie odpuszcza w sprawie Zaniolo

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo fot. PressFocus

AS Roma według najnowszych doniesień mediów może być zainteresowana wymianą zawodników z Juventusem. Do ekipy z Turynu miałby trafić Nicolo Zaniolo, a w przeciwnym kierunku Arthur. Wieści w tej sprawie pojawiły się na łamach Tuttosport.

  • Nicolo Zaniolo wydaje się coraz bliżej transferu do Juventusu
  • Tuttosport sugeruje, że klub z Turynu może wymienić się zawodnikami z Romą
  • Do stołecznej ekipy może dołączyć Arthur

Zaniolo do Juve, Arthur do Romy?

AS Roma prowadzona przez Jose Mourinho może wkrótce pozyskać nowego pomocnika. Szeregi Giallorossich według sugestii włoskich mediów może zasilić Arthur, który trafił do Juventusu z FC Barcelony za 76 milionów euro we wrześniu 2020 roku.

Tuttosport podaje, że realny jest transfer Nicolo Zaniolo do ekipy z Allianz Stadium. Włoch, gdy pojawił się we wtorek w ośrodku treningowym Romy, odmówił odniesienia się do próśb fanów rzymian, którzy prosili piłkarza, aby nie zmieniał klubu, co ma zwiastować zmianę klubu według włoskich dziennikarzy.

Najnowsze doniesienia dotyczące przyszłości piłkarza są takie, ze w ostatnich dniach doszło do serii spotkań w sprawie przeforsowania umowy, ale Roma i Juventus wciąż nie doszły do ostatecznego porozumienia w sprawie sumy odstępnego. Tymczasem trener Jose Mourinho ostatnio miał zastanawiać się nad pozyskaniem nowego zawodnika, wybierając między Nemanją Maticiem a Arthurem.

Giallorossi mają sprzedać Zaniolo do ekipy z Turynu za 60 milionów euro. Juventus w ramach rozliczenia za reprezentanta Włoch ma uwzględnić Arthura, którego wartość wynosi 18 milionów euro. Brazylijczyk nie znajduje się w planach Juve na nowy sezon. W związku z tym Arthur ma otwarte drzwi w kontekście ewentualnej zmiany pracodawcy.

Czytaj więcej: Juventus pracuje nad transferem stopera. Doszło do spotkania

Komentarze