Juventus nie odpuści LE. “Brama do Ligi Mistrzów”

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri Pressfocus

W czwartek 16 lutego Juventus podejmie u siebie Nantes. Massimiliano Allegri przekonuje, że Liga Europy jest ważna dla turyńczyków.

  • Massimiliano Allegri zabrał głos przed meczem Juventus kontra Nantes
  • Jego zespół zaczyna rywalizację w Lidze Europy
  • Włoch traktuje te rozgrywki poważnie

Juventus uczynił nowe rozgrywki ważnym celem

Kibice wspierający Juventus przyzwyczaili się do tego, że mecze w europejskich pucharach rozgrywają we wtorek lub środę. Tymczasem ich zespół zaprezentuje się w czwartek. Turyńczycy na wiosnę rywalizować będą w rozgrywkach, w których dawno już nie brali udziału. Massimiliano Allegri i spółka zagrają z francuskim Nantes w Lidze Europy. Włoch przekonuje, że te rozgrywki są dla nich ważne.

Zaczyna się nowa europejska ścieżka, która dla nas staje się ważnym celem, ponieważ może być bramą do Ligi Mistrzów. Chcemy dojść jak najdalej. Odpadnięcie z Champions zostawiło nam gorycz w ustach i złość – powiedział opiekun Juventusu. Liczy on na korzystny wynik przed rewanżową potyczką we Francji.

Wiemy, że nie jest łatwo grać i wygrywać w Europie, francuskie drużyny są trudne w konfrontacjach, bo grają bardzo fizycznie. Mają zawodników o wysokiej jakości i bardzo szybkich. Musimy jednak starać się stworzyć sobie podstawy pod wyjazd do Francji z przewagą – tak najbliższego przeciwnika ocenił Massimiliano Allegri. Jego Juventus zmierzy się z Nantes w czwartek o godzinie 21:00.

Czytaj także: Pomocnik Milanu marzy o powrocie do Realu Madryt

Komentarze