Juventus nie jest zainteresowany pomocnikiem Man Utd

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. PressFocus

Nemanja Matić został ostatnio łączony z transferem z Manchesteru United do Juventusu przez Daily Star. Zdecydowanie te doniesienia zdementował natomiast portal CalcioMercato.it. Doświadczony zawodnik ma umowę ważną z klubem z Old Trafford tylko do końca czerwca tego roku.

  • Nie ma tematu transferu Nemanji Maticia do Juventusu
  • Informacje Daily Star zostały zdementowane przez włoskie media
  • Serb ma umowę z Man Utd do końca czerwca tego roku

Matić nie znajduje się w planach Juventusu

Nemanja Matić według informacji brytyjskich dziennikarzy miał obrać kolejny cel w swojej karierze. Daily Star przekonywało, że doświadczony pomocnik może trafić pod skrzydła Massimiliano Allegriego w Juventusie. Włoskie środki masowego przekazu na czele z CalcioMercato.it oraz Sky Sport Italia przekonują jednak, że Matić nie znajduje się w kręgu zainteresowania władz giganta Serie A.

Temat przeprowadzki Maticia do Juve mógł być następstwem działań przedstawicieli zawodnika, którzy mogli zaoferować swojego klienta klubowi z Turynu. Jasne jest jednak, że Juventus nie wyraża zainteresowania zawodnikiem, który w sierpniu skończy 34 lata.

Juve ma na lato konkretny plan, aby przede wszystkim obniżyć koszty wynagrodzeń dla zawodników i skupić się na wzmacnianiu składu zawodnikami młodymi. Jeśli już jakiś doświadczony piłkarz ma trafić do teamu z Allianz Stadium, to byłby to tylko Angel Di Maria, któremu wygasa po sezonie umowa z PSG.

Matić to natomiast zawodnik, który trafił do Man Utd z Chelsea latem 2017 roku za ponad 44 miliony euro. 48-krotny reprezentant Serbii w tej kampanii wystąpił łącznie w 32 meczach, w których zaliczył cztery asysty.

Czytaj więcej: Serie A: nieoczekiwane kłopoty Interu, asysta Żurkowskiego, Juventus nie wykorzystał szansy – podsumowanie 36. kolejki

Komentarze