Juventus negocjuje z Fiorentiną transfer Chiesy

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. Grzegorz Wajda

Do zamknięcia letniego okna transferowego pozostał niespełna tydzień. Przedstawiciele Juventusu nie zamknęli jeszcze kadry swojego zespołu i chcą ten czas wykorzystać jeszcze na jej wzmocnienie. Jak informuje Il Corriere dello Sport, Stara Dama liczy na finalizację transferu utalentowanego piłkarza Fiorentiny, Federico Chiesy.

Czytaj dalej…

Stara Dama pozostaje w tej sprawie w kontakcie zarówno z menedżerem piłkarza Falim Ramadanim, a także przedstawicielami klubu z Florencji. Według włoskiego dziennika sportowego Juventus jest gotowy zaoferować reprezentantowi Włoch pięcioletni kontrakt. O ile uzyskanie porozumienia z Chiesą w sprawie warunków indywidualnego kontraktu nie powinno być problemem, to trudniejsze może być przekonanie do transferu Fiorentiny.

Fiorentina obniży oczekiwania?

Juventus chciałby sprowadzić Chiesę do Turynu na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu. W umowie miałby się również znaleźć zapis zobowiązujący Starą Damę do wykupienia piłkarza po spełnieniu określonych warunków. Klub z Allianz Stadium byłby gotowy za całą transakcję wyłożyć 50 milionów euro.

Jest to kwota znacznie niższa od tej, którą do tej pory oczekiwała Fiorentina. Klub ze Stadio Artemio Franchi wyceniał swojego piłkarza na 70 milionów euro, ale biorąc pod uwagę, że obecny kontrakt piłkarza obowiązuje tylko do czerwca 2022 roku, może być zmuszony do obniżenia swoich oczekiwań.

Chiesa jest wychowankiem zespołu z Florencji. W jego barwach rozegrał do tej pory 136 spotkań w Serie A, zdobywając 26 bramek i notując 23 asysty. Na swoim koncie ma również 19 występów i jednego gola w reprezentacji Włoch.

Komentarze