Juventus negocjuje z Barcą transfer napastnika

Memphis Depay
Memphis Depay PressFocus

Juventus rozpoczął wstępne rozmowy z Barceloną w sprawie ewentualnego transferu Memphisa Depaya, twierdzi ESPN. Duma Katalonii musi sprzedać kilku zawodników, aby móc zarejestrować nowe nabytki mieszcząc się w limicie płac.

  • Juventus wciąż poszukuje napastnika przed rozpoczęciem nowego sezonu
  • Bianconeri chcieliby powrotu Alvaro Moraty, jednak Atletico nie chce taniej sprzedać Hiszpana
  • W związku z tym Stara Dama szuka alternatyw, a jedną z nich jest Memphis Depay

Memphis Depay dołączy do Juventusu?

Podczas, gdy Juventus szuka wzmocnień w ataku i walczy o ponowne ściągnięcie do Turynu Alvaro Moraty z Atletico Madryt, Barcelona wydała tego lata więcej niż ktokolwiek inny przeprowadzając kilka głośnych transferów, dlatego musi pozbyć się niechcianych graczy, którzy nadwyrężają klubowy budżet.

Memphis Depay jest jednym z tych piłkarzy, a w czwartek dość zaskakująco zasugerowano, że reprezentant Holandii zaoferował się Juventusowi chcąc zwrócić na siebie uwagę włoskiego klubu.

Teraz ESPN twierdzi, że negocjacje rozpoczęły się na dobre. Póki co, wszystkie trzy strony szukają rozwiązania, które zadowoliłoby oba kluby i zawodnika.

Wszechstronny 28-letni napastnik mógłby grać albo zamiast Dusana Vlahovica w roli typowej “dziewiątki”, lub grać obok Serba, dając Massimiliano Allegriemu opcje taktyczne, których szuka.

Depay dołączył do Barcelony dopiero zeszłego lata jako wolny agent po opuszczeniu Olympique Lyonnais, a jego kontrakt obowiązuje do czerwca 2023 roku.

Zobacz również: Rozstania służą Interowi. Zaoszczędził mnóstwo pieniędzy

Komentarze

Na temat “Juventus negocjuje z Barcą transfer napastnika