Juventus – Napoli: Zapadł werdykt!

Piłkarze Juventusu i Napoli
Piłkarze Juventusu i Napoli fot. PressFocus

Komisja Dyscyplinarna podjęła decyzję w sprawie nierozegranego meczu pomiędzy Juventusem i Napoli. Starej Damie przyznany został walkower, a dodatkowo Napoli zostało ukarane odjęciem jednego punktu. Uznano bowiem, że klub z Neapolu nie przestrzegał protokołu dotyczącego koronawirusa.

Czytaj dalej…

Spotkanie pomiędzy drużynami miało zostać rozegrane 4 października, ale władze Napoli podjęły decyzję o niewysyłaniu zespołu do Turynu, po tym jak testy na obecność koronawirusa w organizmie dały wynik dodatni u dwóch zawodników – Piotra Zielińskiego i Eljifa Elmasa. Klub ze Stadio San Paolo swoją decyzję argumentował rzekomym zakazem wyjazdu nałożonym na niego przez lokalny organ ds. zdrowia (ASL), który miał także zalecić klubowi izolację jako środek ostrożności.

Z taką decyzję klubu z Neapolu nie zgodzili się zarówno przedstawiciele Juventusu, jak i Legia Serie A. Uważali, że taka sytuacja została uwzględniona w zaakceptowanym przed sezonem przez wszystkie kluby protokole dot. koronawirua, a dwa pozytywne przypadki w zespole nie uzasadniały decyzji o nieprzystąpieniu do meczu. Protokół zakłada bowiem, że spotkanie może zostać rozegrane, jeżeli drużyna ma dyspozycji 13 zdrowych zawodników, w tym co najmniej jednego bramkarza.

Nie wystąpiła siła wyższa

Komisja Dyscyplinarna Włoskiej Federacji Piłkarskiej uznała, że Napoli nie miało wystarczającego powodu, aby uzasadnić brak przystąpienia do meczu. Dochodzenie wykazało, że nie wystąpiła żadna “siła wyższa”, która uniemożliwiła drużynie Napoli podróż do Turynu. W efekcie podjęto decyzję o przyznaniu Juventusowi walkowera, a dodatkowo na Napoli nałożona została kara odjęcia jednego punktu za niestawienie się na zaplanowane spotkanie.

Wszystko wskazuje również na to, że to nie koniec sprawy. Władzom Napoli przysługuje możliwość złożenia odwołania, z czego zapewne skorzystają.

Komentarze