Juve miało korzystny wynik. Zadecyduje jednak rewanż

Juventus - Nantes
Juventus - Nantes Pressfocus

Czwartkowy mecz 1/16 finału Ligi Europy nie zakończył się tak, jakby życzył sobie Juventus. Turyńczycy zremisowali u siebie 1:1 z Nantes.

  • Juventus prowadził z Nantes w 1/16 finału Ligi Europy
  • Finalnie w Turynie padł wynik 1:1
  • Cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny

Juventus rozczarowany pierwszym meczem

Trzy mecze z rzędu wygrał Juventus. Na rozkładzie turyńczyków są: Lazio, Salernitana oraz Fiorentina. Do listy tej po czwartkowym meczu 1/16 finału Ligi Europy, dołączyć miało występujące w Ligue 1 Nantes.

W pierwszej połowie meczu w Turynie, niepodważalnie lepszy był Juventus. Gospodarze stworzyli wyraźnie większe zagrożenie w szesnastce przeciwnika. Bianconeri byli przede wszystkim bardziej skuteczni, co skutkowało golem na 1:0 chwilę przed upływem kwadransa gry. Federico Chiesa podał do Dusana Vlahovicia, a ten bez problemu trafił do siatki z bliskiej odległości.  Do przerwy rezultat już się nie zmienił.

Po zmianie stron Nantes ponownie nie pokazało niczego wybitnego. Poza sytuacją, która miała miejsce w 60. minucie. Wtedy francuska ekipa doprowadziła do remisu 1:1. Ludovic Blas huknął pod poprzeczkę i zmusił Juventus do ofensywniejszej gry. Turyńczycy razili jednak brakiem precyzji w kluczowych momentach. Tym samym musieli oni zadowolić się remisem. Oznacza on, że kwestia awansu do 1/8 finału rozstrzygnie się we Francji.

Komentarze