Juventus naciska na dyrektora sportowego Napoli

Cristiano Giuntoli
Cristiano Giuntoli PressFocus

Juventus kontynuuje pogoń za dyrektorem sportowym Napoli, Cristiano Giuntolim. Według mediów przeszkodzą jest przede wszystkim Aurelio De Laurentis.

  • Juventus chce podebrać dyrektora sportowego Napoli
  • Giuntoli od pewnego czasu jest łączony z odejściem z Neapolu
  • Uważa się go za jednego z architektów sukcesu Azzurrich w tym sezonie

Giuntoli coraz bliżej Juventusu?

51-letni dyrektor jest wymieniany jako jeden z kluczowych architektów niedawnego sukcesu Napoli odgrywając kluczową rolę na rynku transferowym. To on pomógł pozyskać takich piłkarzy jak Khvicha Kvaratskhelia, Kim Min-jae, Mathias Olivera i Giacomo Raspadori zeszłego lata.

Jednak pomimo jego niedawnego sukcesu w Neapolu i intencji prezesa klubu Aurelio De Lautentisa, by nadal wspólnie budować projekt w Kampanii, Giuntoli jest łączony z przejściem do Juventusu. Według wtorkowych doniesień w La Gazzetta dello Sport potencjalny transfer dyrektora sportowego Napoli do Turynu jest coraz bliższy.

W przypadku, gdy ruch ten dojdzie do skutku, oba kluby będą musiały wynegocjować pakiet rekompensat, biorąc pod uwagę, że Giuntoli ma jeszcze rok do końca kontraktu z Napoli.

Co więcej Juventus nie jest jedynym klubem, który chce wyciągnąć Giuntolego z Napoli. Mówi się, że dyrektorem sportowym zainteresowany jest również Manchester United.

Zobacz również: Figo wskazał swojego faworyta w meczu Milan – Inter

Komentarze