Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Juventus na autostradzie do mistrzostwa!

W ostatnim meczu 34. kolejki włoskiej ekstraklasy Juventus FC pokonał w roli gospodarza SS Lazio. Mistrzowie Włoch przerwali tym samym serię trzech spotkań bez wygranej, będąc już tylko dwa zwycięstwa od zapewnienia sobie scudetto, nie patrząc na wyniki z innych stadionów.

Arcyciekawie zapowiadał się bój na Allianz Stadium, gdzie turyński team chciał nie tylko wykonać kolejny krok w kierunku dziewiątego z rzędu scudetto, ale też przyczynić się do tego, że Cristiano Ronaldo wyprzedzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców ligi Ciro Immobile. Przed meczem Portugalczyk tracił gola dla napastnika Orłów.

CR7 prześladuje Lewandowskiego

W pierwszej odsłonie zabrakło goli. Co prawda Stara Dama była aktywniejsza na boisku, ale to gości byli bliżej bramki. Włoch Immobile oddał strzał w 44. minucie sprzed pola karnego, ale piłka po tej próbie trafiła w słupek, więc wynik spotkania nie uległ zmianie. Odetchnąć z ulgą mógł też Wojciech Szczęsny.

Po zmianie stron z kolei drugi bieg włączył team z Piemontu. Następstwem tego były dwa trafienia Ronaldo. Reprezentant Portugalii pierwszą bramkę zdobył po strzale z rzutu karnego, który był podyktowany za dotknięcie piłki ręką przez Bastosa. Tym samym 35-latek zaliczył 29. trafienie w tej kampanii.

Ronaldo vs Immobile 30:30

Tymczasem w 54. minucie Ronaldo wykorzystał sytuację oko w oko z golkiperem rywali po dwójkowej akcji z Paulo Dybala. Argentyńczyk zaliczył asystę, a kapitan reprezentacji Portugalii z bliska skierował piłkę do siatki, stając się liderem klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Serie A.

Osiem minut przed końcem podstawowego czasu rywalizacji bezmyślnym faulem na Immobile we własnym polu karnym wyróżnił się Leonardo Bonucci, co skutkowało tym, że arbiter zawodów podyktował “jedenastkę” dla gości. Rzut karny na gola zamienił sam poszkodowany i było już tylko 2:1 dla Juve.

Do końca zawodów rezultat rywalizacji nie uległ już jednak zmianie i 25. zwycięstwo Juventusu w tym sezonie stało się faktem. Dzięki tej wiktorii turyńczycy mają już osiem punktów przewagi nad drugim w tabeli Interem Mediolan. Dodajmy, że Stara Dama wciąż pozostaje bez porażki w roli gospodarza.