Juventus myśli nad zastąpieniem Szczęsnego

David de Gea
David de Gea fot. PressFocus

Juventus poważnie myśli nad przyszłością Wojciecha Szczęsnego. Niewykluczone, że jego kontrakt nie zostanie przedłużony, a tym samym włoski klub rozpocznie poszukiwania następcy. Kandydatem jest David de Gea, który w połowie 2023 roku będzie wolnym zawodnikiem.

  • Kontrakt Wojciecha Szczęsnego obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku
  • Juventus rozważa ściągnięcie następcy już po tym sezonie
  • Kandydatem na nowego bramkarza “Starej Damy” jest David de Gea, który w połowie 2023 roku zostanie wolnym zawodnikiem

Juventus chce skorzystać z okazji

Po gorszym okresie Wojciech Szczęsny wrócił do bardzo wysokiej dyspozycji, co udowodnił w trakcie wrześniowego zgrupowania reprezentacji Polski. W Juventusie jego pozycja w bramce jest niezaprzeczalna, choć pod nieobecność 32-latka, która była spowodowana urazem, bardzo dobre noty zbierał zastępujący go Mattia Perin. Nie ulega natomiast wątpliwościom, że w dłuższej perspektywie to właśnie Szczęsny jest numerem jeden.

“Stara Dama” nie skupia się natomiast na teraźniejszości, tylko poważnie myśli o przyszłości. Kontrakt Szczęsnego obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku i na ten moment nie ma tematu jego przedłużenia. Włodarze klubu z Turynu nie zamierzają się spieszyć i chcą zobaczyć, jak Polak będzie spisywał się w kolejnych miesiącach. Decyzja o nowej umowie ma zapaść dopiero w trakcie przyszłego sezonu.

Niewykluczone, że następca Szczęsnego we Włoszech pojawi się już przyszłego lata. Juventus może skorzystać z okazji i ściągnąć do siebie Davida de Geę, którego kontrakt z Manchesterem United wygasa 30 czerwca 2023 roku. Jeśli nie wydarzy się nic zaskakującego, po sezonie będzie dostępny już jako wolny zawodnik. Właśnie z takiej okazji zamierza skorzystać “Stara Dama”, która promocyjnie mogłaby sięgnąć po uznane w Europie nazwisko.

W bieżącej kampanii Szczęsny zagrał tylko w dwóch ligowych spotkaniach, bowiem więcej czasu spędził w gabinetach lekarskich. W barwach Juventusu wystąpił w sumie 179 razy.

Zobacz również: Defensor Interu na celowniku gigantów Premier League

Komentarze