Awaryjny transfer Juventusu? Na celowniku dwóch pomocników

Sergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić fot. PressFocus

Kontuzje Paula Pogby i Westona McKenniego sprawiły, że “Stara Dama” może w tym okienku sięgnąć po jeszcze jednego środkowego pomocnika. Faworytami do awaryjnego transferu są Sergej Milinković-Savić z Lazio i Leandro Paredes z Paris Saint-Germain.

  • Tego lata dopełnił się hitowy powrót Pogby do Juventusu. Przed startem rozgrywek Francuz doznał kontuzji, która może wykluczyć go z gry na dłuższy okres
  • Niezdolny do gry jest również Weston McKennie, który zwichnął bark
  • Juventus panicznie szuka wzmocnienia środka pola. Media donoszą o kandydaturach Sergeja Milinkovicia-Savicia i Leandro Paredesa

Problemy kadrowe zmuszają do transferu awaryjnego

Juventus nie zamierzał już w trakcie letniego okienka transferowego wydawać dużej sumy pieniędzy, ale obecna sytuacja może to zmienić. Powrót Paula Pogby do Turynu zaczął się najgorzej, jak to tylko możliwe. Francuz doznał kontuzji, przez którą może wypaść na dłuższy okres.

Tuż przed startem sezonu urazu nabawił się także Weston McKennie. Reprezentant Stanów Zjednoczonych zwichnął bark i nie będzie dostępny na inaugurację rozgrywek w Serie A. Massimiliano Allegri jest zawiedziony takim rozwojem wydarzeń, dlatego naciska władze na zakup kolejnego pomocnika.

Media donoszą, że w tej chwili “Stara Dama” rozważa dwie kandydatury. Jedną z nich jest Sergej Milinković-Savić, choć rozpatruje się ją w kategoriach mało możliwych. Wszystko za sprawą żądań Lazio, które chce zarobić na sprzedaży Serba aż 60 milionów euro.

Zdecydowanie bliżej finalizacji wydają się być negocjacje z Paris Saint-Germain w sprawie Leandro Paredesa. Przedstawiciel Serie A zdążył już wcześniej porozumieć się z Argentyńczykiem, zatem pozostało jedynie dogadać się z jego pracodawcą.

Paredes był w minionym sezonie rezerwowym zawodnikiem mistrzów Francji, dlatego z chęcią zmieniłby otoczenie. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku Milinkovicia-Savicia, który dla Lazio jest postacią nieocenioną. W poprzedniej kampanii uzbierał 47 spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Zobacz również: Kwestią czasu zmiana klubu Milenkovicia? Inter i Juventus w blokach

Komentarze

Comments 6 comments