Juventus może zimą rozwiązać problem w obronie

Alejandro Grimaldo
Alejandro Grimaldo Pressfocus

Juventus ma braki na pozycji lewego obrońcy. Możliwe, że turyńczycy zimą rozwiążą ten problem sprowadzają gracza, którym interesowała się Barcelona.

  • Lewa obrona to pozycja, którą chętnie wzmocniłby Juventus
  • Pomysł sprowadzenia nowego gracza był już latem
  • Temat może wrócić w zimowym oknie transferowym

Nowy lewy obrońca może być celem na zimę

Juventus w tym sezonie zbiera dużo krytyki i to w pełni zasłużenie. Turyńczycy wygrali bowiem zaledwie dwa z sześciu rozegranych dotychczas spotkań. Ponadto oglądanie Bianconerich nie należy do przyjemnych czynności. Klub dokonał latem starań, aby Massimiliano Allegri dysponował jakościową kadrą. Juventus sprowadził kilku jakościowych zawodników, ale to wciąż za mało.

Jednym z problemów Juventusu jest słabo obsadzona pozycja lewego obrońcy. Do dyspozycji szkoleniowca turyńskiego zespołu jest wszechstronny Mattia De Sciglio, który w październiku skończy 30 lat. Ponadto Bianconerich reprezentuje Alex Sandro. Sympatycy Juventusu woleliby jednak rozstać się z 31-letnim Brazylijczykiem, któremu został rok kontraktu.

Turyńczycy latem nie mieli już wystarczająco dużo funduszy na nowego lewego obrońcę. Temat może powrócić zimą, ponieważ wówczas na rynku powinna pojawić się rynkowa okazja, czyli Alejandro Grimaldo. 26-latkiem interesowała się Barcelona. Finalnie Hiszpan został w Benfice, z którą ma kontrakt 30 czerwca 2023 roku. Jeżeli do zimy Grimaldo nie przedłuży umowy, portugalski klub może chcieć sprzedać go. Tu pojawia się szansa dla Juventusu, który interesuje się Hiszpanem i może kupić go już w zimowym oknie transferowym.

Czytaj także: Wykup Paredesa stanie się obowiązkowy? Juventus musi spełnić dwa warunki

Komentarze