Juventus może zdecydować się na rozwiązanie kontraktu z Pogbą

Paul Pogba
Paul Pogba IMAGO / ABACAPRESS

La Gazzetta dello Sport donosi, że Juventus jest przekonany, że podjął właściwe kroki podczas leczenia kontuzji Paula Pogby i może rozwiązać kontrakt z Francuzem, jeśli badanie drugiej próbki testu antydopingowego ponownie wykaże wynik pozytywny.

  • Pogba został zawieszony za doping
  • U Francuza wykryto podwyższony poziom testosteronu
  • Juventus może rozwiązać kontrakt z pomocnikiem

Skomplikowana sytuacja Pogby w Juventusie

Paul Pogba został tymczasowo zawieszony przez Trybunał Antydopingowy po tym, jak 20 sierpnia nie przeszedł testu antydopingowego po wyjazdowym meczu Juventusu z Udinese, w którym Francuz nawet nie brał udziału.

Pogba zmaga się z kontuzjami od powrotu do Turynu w 2022 roku. Według Gazzetty Juventus jest przekonany, że Francuz prawidłowo leczył swoje urazy i wyłącznie za pomocą legalnych substancji. Oczekuje się, że były pomocnik Manchesteru United zostanie teraz poddany kontranalizie, a Stara Dama nie podejmie żadnej decyzji, dopóki nie otrzyma wyniku drugiego testu.

Bianconeri dokładniej zbadają tę kwestię, aby ustalić, czy ponosi on jakąkolwiek odpowiedzialność lub czy zaangażował osobę trzecią w leczenie kontuzji. La Gazzetta dello Sport spekuluje, że w przypadku udowodnienia winy Pogbie, Juventus prawdopodobnie zdecyduje się rozwiązać z nim kontrakt lub przynajmniej zawiesi jego pensję. Francuzowi grozi nawet do czterech lat dyskwalifikacji.

Zobacz również: Pogba został zawieszony. “Wdrożono środek zapobiegawczy”

Komentarze