Juventus może wyciągnąć pomocną dłoń do uniwersalnego zawodnika Barcelony

Memphis Depay
Memphis Depay fot. PressFocus

Juventus według najnowszych doniesień mediów może spróbować skorzystać z okazji, która pojawiła się na rynku transferowym. Wiadomo nie od dzisiaj, że z FC Barcelony wypychany jest Memphis Depay. Corriere dello Sport podaje, że sternicy wielokrotnego mistrza Serie A mogą zarzucić sieci na reprezentanta Holandii.

  • W mediach praktycznie codziennie pojawiają się nowe wieści na temat Memphisa Depaya
  • Po przybyciu Roberta Lewandowskiego do Barcelony los holenderskiego zawodnika stał się bardzo niepewny
  • Corriere dello Sport sugeruje, że Juventus może wyciągnąć pomocną dłoń po byłego piłkarza Olympique Lyon

Depay wyląduje w Serie A?

Juventus ma bardzo ambitne plany związane z sezonem 2022/2023. Dwie kampanie bez sukcesu w postaci Scudetto sprawiły, że w klubie z Turynu panowało poczucie ogromnego niedosytu. W związku z tym władze Juve podjęły decyzję o pozyskaniu Angela Di Marii, czy Paula Pogby.

Okno transferowe jest jednak wciąż otwarte i sternicy Juventusu cały czas rozglądają się za potencjalnymi wzmocnieniami. Łączony z przeprowadzką do ekipy z Serie A jest także Leandro Paredes z PSG. Tymczasem ciekawe wieści na temat Memphisa Depaya przekazało Corriere dello Sport. Władze Starej Damy rozważają podobno pozyskanie reprezentanta Holandii.

Depay nie pierwszy raz jest łączony z klubem z Turynu. Już latem minionego roku pojawiły się spekulacje, że Holender może trafić pod skrzydła Massimiliano Allegriego na zasadzie wolnego transferu z Olympique Lyon. Ostatecznie jednak piłkarz zdecydował się na Barcelonę, a wpływ na to miała postać Ronalda Koemana.

Aktualna umowa Depaya z Katalończykami obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Jednocześnie trwająca sesja transferowa jest jedną z ostatnich, w której trakcie Barca może zarobić na sprzedaży Holendra. Rynkowa wartość 28-latka wynosi 20 milionów euro.

Juventus nie jest jedyną ekipą z Serie A, która celuje w pozyskanie Depaya. Milan, Inter i Napoli też wyrażają chęć pozyskania piłkarza.

Czytaj więcej: Juventus pracuje nad wymianą zawodników z PSG

Komentarze