Juventus może rzucić reprezentantowi Włoch koło ratunkowe na powrót do Serie A

Wilfried Gnonto
Wilfried Gnonto fot. PressFocus

Juventus latem może zmodyfikować swoją kadrę. Ciekawe informacje podaje La Gazzetta dello Sport, sugerując, że klub z Turynu rozważa pozyskanie Wilfrieda Gnonto.

  • Juventus według najnowszych doniesień mediów może spróbować latem pozyskać reprezentanta Włoch
  • Na celowniku wielokrotnych mistrzów Serie A znalazł się Wilfried Gnonto, podaje La Gazzetta dello Sport
  • 19-latek jest postrzegany za nadzieję włoskiej piłki

Wilfried Gnonto na celowniku Juve

Juventus w tej kampanii walczy o miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Celem jest między innymi załatwienie sobie tego poprzez Ligę Europy. Chociaż są jeszcze szanse, aby turyński team zrealizował założenie przez Serie A. Niemniej będzie to bardzo trudne, bo Stara Dama została ukarana odjęciem 15 punktów za nieprawidłowości finansowe.

La Gazzetta dello Sport twierdzi z kolei, że Juventus latem może spróbować pozyskać Wilfrieda Gnonto z Leeds United. Angielski klub zapłacił za piłkarza latem minionego roku 4,5 miliona euro, pozyskując go z FC Zurich. Tymczasem władze Starej Damy zaczęły sondować temat pozyskania zawodnika.

Gnonto to członek reprezentacji Włoch dowodzonej przez Roberto Manciniego. Ostatnio selekcjoner Squadra Azzurra oburzył się, mówiąc o tym, że żaden włoski klub nie zdecydował się na transfer z udziałem młodego zawodnika. Możliwe, że to było impulsem do działania dla działaczy Juve.

Gnonto mógłby trafić do turyńskiej ekipy jednak tylko wtedy, gdy Juventus pożegna się z Moise Keanem. Godne uwagi jest to, że włoska ekipa zanotowała transakcję z Leeds United, oddając do tego klubu Westona McKenniego na wypożyczenie. Jeśli Pawie unikną spadku z Premier League, to wykupią Amerykanina za ponad 30 milionów euro z Juve.

Czytaj więcej: “Wierzmy w Boga i czekajmy na odpowiedni moment”

Komentarze