Juventus może pozyskać obrońcę Cagliari Calcio

Raoul Bellanova
Raoul Bellanova fot. PressFocus

Juventus FC w styczniu wyróżnił się tym, że za duże pieniądze pozyskał Dusana Vlahovicia z Fiorentiny. CalcioMercato.com podaje natomiast informacje, że latem głównym celem ma być nowy obrońca. Na celowniku Starej Damy znalazł się Raoul Bellanova.

  • Juventus myślami jest już przy letnich wzmocnieniach
  • Na celowniku ekipy z Allianz Stadium znalazł się Raoul Bellanova
  • 21-latek miałby wzmocnić Juve na prawej stronie defensywy

Juventus celuje w transfer młodzieżowego reprezentanta Włoch

Juventus FC w tej kamanii wciąż liczy się w grze o mistrzowski tytuł. Co prawda wyżej stoją akcje dwóch ekip z Mediolanu oraz SSC Napoli. Niemniej ekipa z Turynu też ma szanse na mistrzowski tytuł.

Tymczasem włoskie media zaczynają spekulować, kto może zasilić szeregi Juve w trakcie letniego okna transferowego. Wygląda na to, że przede wszystkim uwagę sterników Bianconerich przykuł obrońca Cagliari Calcio. Na radarze Juventus jest Raoul Bellanova.

Zwolennikiem transferu z udziałem 21-latka jest trener turyńczyków Massimiliano Allegri. Suma transakcji powinna zamknąć w siedmiu-dziewięciu milionach euro.

Bellanova to wychowanek Milanu. W tym sezonie Serie A wystąpił łącznie w 21 spotkaniach, w których zanotował trafienie i dwie asysty. Piłkarz występuje również w reprezentacji Włoch do lat 21. Jak dotąd zaliczył w niej 11 meczów.

Bellanova szeregi Sardyńczyków wzmocnił latem minionego roku. Trafił do Cagliari na wypożyczenie z Girondins Bordeuax. Wcześniej występował między innymi w Atalancie, czy Pescarze.

Czytaj więcej: Juventus przygotował ofertę dla Pogby

Komentarze

Comments 6 comments

Oczywiście, że Juve ma szanse na scudetto – podobne jak Polska na mistrzostwo świata… 0.1-1%. Mówimy o drużynie, która w tym sezonie traci punkty w co drugim meczu, a żeby zdobyć scudetto pradopodobnie musieliby wygrać 10 meczów z rzędu. Dodatkowo trzy drużyny, które zdobywają 2.1-2.2 pkt na mecz, musiałyby doświadczyć gigantycznego zjazdu formy. Mistrz prawdopodobnie zdobędzie 82-86 pkt.
Wychodząc z krainy fantazji, myślę, że Allegri i spółka do ostatniej kolejki będzie drżał o to 4 miejsce. Juve nic się nie nauczło na przypadkach Milanu i Interu. Złe wybory na stołek trenera (byli piłkarze, byli trenerzy), pozbywanie się gwiazd, paniczne ściąganie napastników w nadziei na odwrócenie sytuacji… Wszystko to już znamy.
Ten klub musi zbudować fundamenty na nowo, ale najpierw trzeba zrozumieć błędy i przyznać przed samym sobą, że Juve jest obecnie klubem drugiej kategorii. W Milanie i Interze zajęło to lata, jeśli Juve nie chce powtórzyć tego wyczynu to pora na rachunek sumienia.

Myślę że wybór Allegriego, z jego metodycznością, rutyną, odpornością, uratował Juve na ruchomych piaskach wynalazczych poszukiwań trenerów. Personalną przeciętność kadry zawdzięcza imo Juve dyletanctwu decydentów bez piłkarskiego nosa, choć z nosem do interesów: budowanie na skróty, ustawianie, za pożyczone fundusze, symbolu wydajności (CRonaldo, Vlahovic) na cherlawych fundamentach.