Juventus może pożegnać Demirala, ale ma już następcę

Piłkarze Juventusu FC
Piłkarze Juventusu FC fot. PressFocus

Juventus FC latem może czekać rewolucja kadrowa pod wodzą Massimiliano Allegriego. Doświadczony trener ma już pewne plany dotyczące składu kadry Starej Damy na nową kampanię. Włoskie media donoszą, że z klubem może rozstać się Merih Demiral.

  • Juventus przygotowuje się powoli do przebudowy drużyny
  • Latem szeregi Starej Damy może pożegnać Merih Demiral, ale klub z Turynu znalazł już następcę
  • Na celowniku Juve znalazł się reprezentant Serbii

Reprezentant Serbii na liście potencjalnych wzmocnień Juve

Juventus FC wiązał duże nadzieje z reprezentantem Turcji. Niemniej fakt, że może zarobić na sprzedaży Demirala nawet 40 milionów euro, może mieć znaczenie. Tym bardziej że klub z Turynu musi odbudować swoją sytuację finansową.

La Gazzetta dello Sport podaje natomiast, że na wypadek ewentualnego rozstania Turka z Juventusem, sternicy Starej Damy mają już przygotowany plan awaryjny. Na celowniku Juve znalazł się Nikola Milenkovic, który jest wyceniany na 10 milionów euro.

Wiadomo, że trener Fiorentiny Gennaro Gattuso chciałby zatrzymać Serba w klubie. Juventus może jednak zaoferować Milenkovicowi możliwość gry w Lidze Mistrzów. 23-latek nie miał jeszcze okazji grać w tych rozgrywkach.

W ostatnim sezonie 28-krotny reprezentant Serbii wystąpił łącznie w 37 meczach. Strzelił w nich trzy gole, notując również jedną asystę. Aktualny kontrakt Milenkovicia z ekipą z Florencji obowiązuje do końca czerwca przyszłego roku. Fiorentina może mieć zatem jedną z ostatnich szans na sprzedanie zawodnika.

Zobacz więcej: Allegri podjął pierwsze decyzje. Wkrótce pierwsze ruchy w Juventusie

Komentarze

Comments 3 comments

Z ekonomicznego punktu widzenia wymiana na duży “+”, sportowo Demiral nie odgrywał kluczowej roli więc jako uzupełnienie składu Milenković na pewno da radę i taka transakcja się obroni. Jedyna przeszkoda to stanowisko Rocco Commisso w tej sprawie.