Juventus szuka następcy Szczęsnego. Jest kandydat

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny PressFocus

Włoskie media coraz częściej piszą o możliwym odejściu Wojciecha Szczęsnego z Juventusu. Według Calciomercatoweb Stara Dama już wytypowała następcę reprezentanta Polski. Jest nim Argentyńczyk Emiliano Martinez.

  • Media twierdzą, że wkrótce Szczęsny pożegna się z Juventusem
  • Dziennikarze uważają, że następcą Polaka może zostać Emiliano Martinez
  • Wśród kandydatów wymienia się także Livakovicia

Martinez zastąpi Szczęsnego?

Wojciech Szczęsny ma ważny kontrakt z Juventusem do czerwca 2024 roku i wiele wskazuje na to, że po tym czasie jego przygoda ze Starą Damą dobiegnie końca. Obecnie ewentualne przedłużenie kontraktu wydaje się mało prawdopodobną opcją.

Włosi uważają, że następcą Szczęsnego może być Emiliano Martinez. Argentyński bramkarz uwagę przykuł dzięki dobrym występom na mundialu w Katarze. Gracz Aston Villi jest wyceniany na około 25 mln euro, jednak należy podkreślić, że ma ważny kontrakt aż do 2027 roku.

Wśród innych kandydatów przymierzanych do Juventusu wymienia się bramkarza reprezentacji Chorwacji Dominik Livaković, który także rozgrywa znakomity mundial będąc dwukrotnie bohaterem Chorwatów w konkursach rzutów karnych.

Szczęsny dołączył do Juvntusu w lipcu 2017 roku. Początkowo był jedynie zmiennikiem Gigi Buffona, jednak od kilku lat jest podstawowym bramkarzem Starej Damy. Na swoim koncie ma już 190 występów w zespole bianconerich. Szczęsny przegapił początek sezonu ze względu na kontuzję, ale na mundialu w Katarze był wyróżniającym się zawodnikiem reprezentacji Polski.

Zobacz również: Salernitana włącza się do wyścigu o polskiego pomocnika

Komentarze