Szokujące plany Juventusu. Marotta wróci do Turynu?

Giuseppe Marotta
Giuseppe Marotta PressFocus

Według informacji przekazywanych przez Calciomercato.com, Juventus w obliczu wielkich problemów i prowadzonego śledztwa oraz zmian w zarządzie, chciałby ponownie sprowadzić do Turynu pracującego obecnie w Interze Mediolan Beppe Marottę.

  • Juventus stoi przed wyzwaniem wyboru nowego zarządu
  • Włoskie media informują o szokującym planie Starej Damy
  • Klub z Turynu chciałby z powrotem sprowadzić Beppe Marottę

Marotta zdecyduje się na powrót do Juve?

Juventus po rezygnacji Andrei Agnelli, Pavela Nedveda i Maurizio Arrivabene oraz całego zarządu szykuje się do wielkich zmian w strukturach organizacyjnych. To, do czego przygotowują się wyznaczony tymczasowy prezes Gianluca Ferrero i dyrektor generalny Maurizio Scanavino, jest na razie krótkoterminowym planem awaryjnym, a klub myśli o długoterminowych zmianach.

Wielką pokusą Juve byłoby sprowadzenie Beppe Marotty z powrotem do Turynu. Poinformowało o tym Calciomercato.com powołując się na La Reppubblicę, która twierdzi, że nie skontaktowano się jeszcze z menedżerem byłego dyrektora generalnego Starej Damy, ale taki telefon sprawiłby, że się Marotta miałby nad czym myśleć, pomimo przedłużenia kontraktu z Interem do 2025 roku.

Dla Juventusu byłby to powrót do różowej przeszłości nie tylko ze sportowego, ale także z ekonomicznego punktu widzenia. Pod kierownictwem Marotty budżety Juventusu były często zamykane na plusie.

Czy takie roszady we włoskiej piłce są w ogóle możliwe w najbliższym czasie przekonamy się dopiero za jakiś czas. Natomiast pewnym jest, że Juventus stoi przed wielkim wyzwaniem wybrania kierownictwa klubu, a wybory wcale oczywiste być nie muszą.

Zobacz również: Problemy finansowe Juventusu w związku z prowadzonym postępowaniem

Komentarze