Locatelli spełnia dziecięce marzenie

Manuel Locatelli
Manuel Locatelli fot. PressFocus

Manuel Locatelli został oficjalnie nowym zawodnikiem Juventusu FC. Reprezentant Włoch do ekipy z Turynu trafił na dwuletnie wypożyczenie z opcją obowiązkowego transferu definitywnego. Zawodnik w rozmowie z klubową telewizją przyznał, że dołączenie do Juve to spełnienie jego marzeń.

  • Juventus FC ogłosił w środę oficjalnie transfer Manuela Locatelliego
  • 23-latek dołączy do ekipy z Turynu za 37,5 miliona euro
  • Nowy nabytek Starej Damy nie ukrywał radości po zmianie klubu

Locatelli oficjalnie w Juve

Manuel Locatelli od dobrych kilku tygodni był łączony z przeprowadzką do wielokrotnych mistrzów Serie A. Po długich negocjacjach ostatecznie transakcja z udziałem 23-latka została sfinalizowana. Piłkarz nie krył zadowolenia z tego powodu. Mistrz Europy będzie kosztować Juventus łącznie ponad 37 milionów euro.

– To spełnienie moich dziecięcych marzeń. Ciężko na to pracowałem, aby znaleźć się w tym miejscu, w którym teraz jestem. Już nie potrafię się doczekać, kiedy będą mógł zagrać na Allianz Stadium – mówił nowy nabytek Starej Damy.

Locatelli podziękował jednocześnie swojemu byłemu klubowi za czas w nim spędzony, a także kibicom Sassuolo za wsparcie. – Łzy, które miałem wczoraj, są najlepszym potwierdzeniem tego, że ten klub mam w sercu. Zawsze w nim będzie. Życie jednak składa się z wyborów i doszedłem do wniosku, że to odpowiedni czas, aby się pożegnać. Nie było to łatwe, ale kiedy pokona się trudności, to efekt jest niezwykły – przekonywał reprezentant Włoch.

– Sassuolo to na zawsze klub, który jest dla mnie jak rodzina. Dzięki występom w tym zespołem mogłem zagrać na Euro i wygrać ten turniej. Zawsze będę kochał ten klub. Bardzo dziękuje rodzinie Squinzi za zaufanie, którym mnie obdarowali. Dziękuje też wszystkim kolegom z zespołu, przy których stałem się mężczyzną – powiedział Locatelli.

Nowy zawodnik będzie w szeregach Bianconerich rywalizował o miejsce w składzie między innymi z takimi piłkarzami jak Rodrigo Bentancur, czy Adrien Rabiot. Locatelli jak dotąd rozegrał 144 mecze w Serie A, w których strzelił osiem goli.

Czytaj więcej: Juventus wycenił Ronaldo

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 22. sierpnia 2021 18:24.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 6 comments

Ale czego tu nie ogarniać? Locatelli miewał w Milanie przebłyski, ale był wówczas zwyczajnie za słaby na pierwszy skład Milanu. Grał tylko i wyłącznie z racji plagi kontuzji. Gdyby nie odszedł do Sassuolo na 99% nie rozwinąłby się do dzisiejszego poziomu. Nawet gdyby jakimś cudem zostając w Milanie stałby się tym kim jest dzisiaj odpowiedź sobie na pytanie: Czy Manu jest lepszy od Kessiego lub Bennacera? Do Kessiego nawet nie ma podjazdu, a i Bennacer jest zwyczajnie od niego lepszy. JEDYNYM błędem Milanu było niezapewnienie sobie prawa wykupu.

Spójrz na przykład innego wychowanka Milanu, który zaczynał w pierwszym zespole w prawie tym samym czasie – Cutrone. Milan również go sprzedał i to za 20 mln. Gdzie teraz jest Cutrone? Ostatnią bramkę strzelił ponad rok temu, tuła się po klubach i świat o nim zapomniał. Te 20 mln wydaje się dziś genialnym posunięciem.

Żeby było jeszcze ciekawiej, spójrz na Calabrię, który również wtedy zaczynał. Cały czas miał w Milanie pod górkę, był bliski odejścia i dopiero w ostatnim sezonie jego talent eksplodował.

Rzeczywistość to nie football manager i nie każdy młody utalentowany piłkarz staje się z miejsca wielką gwiazdą. Scenariuszy mogą być tysiące…

@Red
Nie twierdzę, że to od razu był niewiadomo jaki grajek i puścili go za drobne. Mógł zaskoczyć od razu, jak Donnarumma, przepaść, jak Cutrone, czy ostatecznie mozolnie wypracować swoją pozycję, jak Calabria.
Nie ogarniam dokładnie tego, o czym piszesz, a co określiłem jako “wypchnięcie”, że zamiast opcji pierwokupu po wygaśnięciu wypożyczenia w umowie była opcja obowiązkowego wykupu przez Sassuolo. I neroverdi skrzętnie z tego skorzystali.

Ale czego tutaj nie rozumiesz?

Ile transferów na rynku jest z opcją odkupu? Jak to wpływa na cenę sprzedaży danego gracza?

Sassuolo zapłaciło za niego 14mln (+wypożyczenie). Może i była opcja odkupu rozpatrywana, ale równie dobrze wtedy Sassuolo mogło być gotowe na zapłacenie tylko połowy tej kwoty (a wykup ustawić na 20mln).
Dzisiaj byśmy powiedzieli, że i tak Milan by na tym zyskał. Jednak wtedy – wtedy to była niewiadoma.

To tak samo jakby Milan miał możliwość odkupu Cutrone za 25mln, a transfer był nie na poziomie 20mln, ale niech będzie 12mln. Tu byśmy mówili o ‘wyrzuconej kasie’ (-8mln na nic nie dającą opcję odkupu).

Kolejna sprawa – odkup mógłby z pewnością byłby obarczony jakimiś warunkami (np. ilość rozegranych meczy w Sassuolo) i równie dobrze klauzula odkupu byłaby już nieaktywna.

Ja zamiast odkupu bardziej skory byłbym do wpisywania x% z kolejnego transferu (co oczywiście także wpłynie na obniżenie kwoty transferu) bez warunków dodatkowych.

News: “…dołączy do ekipy z Turynu za 37,5 miliona euro…”-
– Liczby podał Juventus FC SpA na oficjalnej stonie:
Bezpłatne 2-letnie wypożyczenie z obowiązkiem wykupu za 25 mln w razie osiągnięcia określonych celów w sezonie 2022/23, płatne w ciągu 3ch lat rozliczeniowych.
Dodatkowo 12,5 mln bonusów w razie spelnienia określonych warunków.
>
tuttomercatoweb.com/serie-a/juve-i-dettagli-del-colpo-locatelli-prestito-biennale-gratuito-con-i-bonus-si-arrivera-a-37-5-mln-1572306