Juventus ma transferowy cel i szuka kupca na Kulusevskiego

Dusan Vlahović
Dusan Vlahović PressFocus

Fiorentina przygotowuje się na odejście Dusana Vlahovicia, a wśród klubów zainteresowanych jego pozyskaniem jest Juventus. Jak informują włoskie media, Stara Dama aby uzyskać środki finansowe na sprowadzenie Serba będzie chciała sprzedać Dejana Kulusevskiego.

  • Dusan Vlahović jest jednym z transferowych celów Juventusu
  • Fiorentina jest gotowa na sprzedać wycenianego na 60 milionów euro serbskiego napastnika
  • Juventus fundusze na transfer chce zebrać między innymi sprzedając Dejana Kulusevskiego

Fiorentina gotowa na sprzedaż Vlahovicia

Obecna umowa Vlahovicia z Fiorentiną obowiązuje do czerwca 2023 roku, ale klub z Florencji podjął już starania o jej przedłużenie. Te prawdopodobnie zakończą się fiaskiem, bowiem serbski napastnik odrzucił propozycję nowego kontraktu, który gwarantowałby mu wynagrodzenie w wysokości 4 milionów euro rocznie. Głównym problemem są jednak wysokie oczekiwania agenta piłkarza dotyczące prowizji oraz wyłączności na negocjowanie przyszłego transferu.

Władze Fiorentiny są podobne gotowe na sprzedaż piłkarza już podczas styczniowego okna transferowego. Wśród klubów zainteresowanych pozyskaniem Serba wymieniano Tottenham Hotspur, Atletico Madryt i Manchester City, ale za faworyta uchodzi Juventus. Stara Dama myśli już o zebraniu środków, które pozwoliłyby na sprowadzenie Vlahovicia do siebie. Według włoskich mediów klub z Florencji zaakceptowałby ofertę w okolicy 60 milionów euro.

Kulusevski na wylocie z Juventusu

Juventus środki na transfer Vlahovicia chce uzyskać pozbywając się Dejana Kulusevskiego, który nie znalazł uznania w oczach Massimiliano Allegriego. 21-letni Szwed wystąpił co prawda we wszystkich dziewięciu meczach Starej Damy w tym sezonie, ale tylko raz wybiegł na murawę w podstawowym składzie.

Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja Kulusevskiego w Juventusie w najbliższym czasie uległa poprawie. Władze klubu już teraz szukają kupca na piłkarza, na którego sprowadzenie sami w styczniu 2020 roku wyłożyli 35 milionów euro.

Zobacz także: Fiorentina poszukuje następcy dla Vlahovicia

Komentarze