Juventus ma przed sobą kluczowe dni w sprawie dwóch zawodników

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. PressFocus

Juventus FC ma przed sobą decydujący tydzień, przekonuje La Gazzetta dello Sport. Sternicy Starej Damy mają wkrótce omówić przyszłość Manuela Locatelliego i Paulo Dybali. Pierwszy ma dołączyć do wielokrotnych mistrzów Serie A z Sassuolo. Argentyńczyk ma natomiast przedłużyć umowę z klubem z Turynu.

  • Juventus wciąż pracuje nad pozyskaniem Manuela Locatelliego
  • Stara Dama działą tez w temacie przedłużenia kontraktu z Paulo Dybala
  • Kluczowe mają być najbliższe dni, możliwe że do niedzieli obie sprawy zostaną rozstrzygnięte

Juventus przed decydującymi rozmowami?

Juventus FC już od dłuższego czasu celuje w transfer Locatelliego. Chociaż władze klubu z Turynu odbyli kilka spotkań w tej sprawie, to mimo wszystko zawodnik wciąż nie związał się z Juve.

Bianconeri oferowali Czarno-zielonym pięć milionów euro za dwuletnie wypożyczenie zawodnika z zobowiązaniem do transferu definitywnego za 20 milionów euro. Ponadto Juventus oferował siedem milionów euro bonusów i 25 procent od kolejnej sprzedaży piłkarza. Sassuolo oczekuje z kolei 35-40 mln euro.

Dyrektor generalny Neroverdich Giovanni Carnevali wyznaczył 8 sierpnia jako ostateczny termin transferu. Wygląda zatem na to, że po weekendzie Sassuolo nie będzie przyjmowało ofert za zawodnika.

Juventus ma też plan, aby działać w sprawie nowego kontraktu dla Dybali. Agent argentyńskiego napastnika Jorge Antun jest już w Turynie po przebyciu kwarantanny i może spotkać się z działaczami Juve. Dybala ma umowę ważną do końca czerwca 2022 roku.

Medialne doniesienia sugerują, że turyński klub chce zawrzeć z reprezentantem Argentyny kontrakt o wartość 10 milionów euro rocznie, w tym premie. Mimo że Dybala już rok temu podobną propozycję odrzucił.

Czytaj więcej: Juventus i Chiellini z porozumieniem

Komentarze