“Juventus ma potencjał na to, aby zdobyć wiele trofeów”

Angel Di Maria
Angel Di Maria fot. PressFocus

Angel Di Maria w trakcie minionego weekendu został potwierdzony jako nowy zawodnik Juventusu. Argentyńczyk w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi ujawnił, co zdecydowało o tym, że wybrał klub z Turynu.

  • Angel Di Maria został nowym zawodnikiem Juventusu
  • 34-latek związał się z klubem z Turynu umową na rok
  • Zawodnik opowiedział, dlaczego wybrał Starą Damę jako kolejny przystanek w swojej karierze

Di Maria zakotwiczył w Serie A

Angel Di Maria trafił do Juventusu na zasadzie wolnego transferu. Z końcem czerwca wygasła umowa piłkarza z PSG. Argentyńczyk podzielił się swoją opinią na temat Starej Damy.

– Wybrałem Juventus, ponieważ to największy klub Włoszech. Juventus ma potencjał na to, aby zdobyć wiele trofeów. Zespól jest silny i chciałem być jego częścią. Skoro władze kluby zdecydowały się na mnie, to znaczy, że też na mnie liczą – mówił Di Maria w trakcie konferencji prasowej cytowanej przez oficjalne konto Juventusu na Twitterze.

Di Maria w przeszłości bronił też barw takich ekip jak: Benfica Lizbona, Man Utd, czy Real Madryt. Tymczasem latem 2015 roku zakotwiczył w PSG, w którego barwach zaliczył 295 występów. Zdobył w nich 95 bramek, a także zanotował 119 asyst. Ze stołeczną ekipą zawodnik wygrał pięć razy mistrzostwo Francji.

Argentyński piłkarz ma też na swoim koncie ponad 120 meczów w drużynie narodowej. Di Maria reprezentacją Argentyny wygrał przede wszystkim złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich, a także Copa America w minionym roku.

Turyński team nowy sezon ligowy zacznie już za nieco ponad miesiąc. Pierwszym rywalem Juve będzie w lidze włoskiej Sassuolo.

Czytaj więcej: Juventus oficjalnie ogłosił wielki powrót!

Komentarze

Comments 2 comments

W Europie nie ma szans na NIC! Na Scudetto nie ma żadnych szans.
Zostaje Coppa Italia ale tam jest 3 lub 4 lepsze zespoły. 😀
Wychodzi na to, że Di Maria został oszukany!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀