Juventus ma plan, jak ściągnąć Reynoldsa

Juventus FC
Juventus FC fot.PressFocus

Juventus FC niewykluczone, że porozumie się z Benevento Calcio w sprawie transferu jednego z piłkarzy. Dyrektor sportowy Stregoni dał do zrozumienia ostatnio, że są prowadzone rozmowy z mistrzami Włoch w sprawie transakcji z udziałem Bryana Reynoldsa. Realny scenariusz zakłada, że niebawem Amerykanin zawita w Serie A.

Juventus FC nie ukrywa, że chciałby mieć 19-latka w swoich szeregach. Stara Dama nie może jednak zatrudnić zawodnika Dallas FC. Włoski klub wypełnił już limit piłkarzy spoza Unii Europejskiej w swojej kadrze.

Juventus z ciekawym pomysłem

W związku z powyższym Juventus ma plan, aby na pół roku zawodnik trafił do Benevento. Dopiero latem miałby natomiast zakotwiczyć w turyńskiej ekipie. Jednocześnie piłkarz mógłby zbierać cenne doświadczenie w ekipie z południa Włoch.

– Andrea Pinamonti i Bryan Reynolds to interesujący zawodnicy, bardzo zdolni. Młodzi i jednocześnie perspektywiczni, czyli tacy, jakich chcemy mieć w swoim składzie – przekonywał dyrektor sportowy Beneveneto Pasquale Foggia w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Młody, zdolny i perspektywiczny

Tajemnicą Poliszynela jest, że Juventus zaoferował siedem milionów euro za młodego obrońcę. Reynolds w trakcie swojego pobytu w Dallas FC wystąpił jak na razie w 31 spotkaniach, notując w nich sześć asyst. Zawodnik może grać na prawej stronie defensywy. Kontrakt z klubem MLS ma do końca czerwca 2024 roku.

Reynolds regularnie był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Do FC Dallas trafił w 2016 roku z akademii piłkarskiej. Swego czasu był też na wypożyczeniu w North Texas Soccer Club.

Komentarze