Juventus ma plan B. Brazylijczyk zamiast Argentyńczyka?

David Neres
David Neres PressFocus

Angel Di Maria nadal nie podjął ostatecznej decyzji w sprawie i nie podpisał kontraktu z Juventusem. Sprawa się przeciąga, co sprawia, że w Turynie mają coraz większe wątpliwości co do tego, czy uda im się sięgnąć po Argentyńczyka. Mają już jednak upatrzoną alternatywę. 

  • Juventus czeka na decyzję Angela Di Marii, który jest jednym z priorytetów transferowych turyńskiego klubu
  • Stara Dama rozgląda się także za innymi kandydatami. Wśród nich znajduje się David Neres
  • Brazylijczyk jest obecnie piłkarzem Szachtara Donieck

Juventus czeka na decyzję Di Marii

Juventus postawił Di Marii ultimatum w postaci terminu na podjęcie decyzji i ten jeszcze nie upłynął. Stara Dama czeka na informację od Argentyńczyka, natomiast zawodnik na rozwój wydarzeń. Wszystko z powodu informacji o zainteresowaniu jego osobą ze strony Barcelony, o czym poinformowani zostali jego menedżerowie.

Di Marię w ekipie z Camp Nou chętnie widziałby trener Xavi Hernandez, ale do ewentualnego podpisania kontraktu jest bardzo daleko. Barcelona ma bowiem obecnie inne priorytety i trudno spodziewać się, aby w najbliższym czasie skonkretyzowała swoje zainteresowanie. Di Maria czeka, ale Juventus również. 

W Turynie myślą o Brazylijczyku

Władze turyńskiego klubu przygotowują się również na ewentualne fiasko i szukają alternatywnych rozwiązań. Jak informuje Calciomercato.com, na celowniku Juventusu znalazł się David Neres, który obecnie jest zawodnikiem Szachtara Donieck. Brazylijczyk dołączył do ukraińskiego zespołu w styczniu, ale jego menedżer Giuliano Bertolucci intensywnie pracuje nad tym, aby już teraz znaleźć mu nowy klub. W ostatnich tygodniach Neres był łączony z Benfiką Lizbona, ale Portugalczycy nie byli w stanie spełnić oczekiwań finansowych Szachtara. Teraz agent zawodnik intensyfikuje swoje kontakty z Juventusem.

25-letni Neres do Europy przeniósł się w 2017 roku, kiedy został zawodnikiem Ajaksu Amsterdam. W holenderskiej drużynie występował przez cztery lata, by w styczniu zasilić szeregi Szachtara.

Zobacz także: Juventus utworzył listę celów transferowych na lato

Komentarze

Na temat “Juventus ma plan B. Brazylijczyk zamiast Argentyńczyka?

Do tego Juventusiku to jak ktoś ma przyjść to widzę, ze traktuje to jako karę. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Jeden odmówił, drugi się ciągle zastanawia, trzeci wyraził chęci ale czeka na PSG, czwarty by przyszedł ale kiedyś indziej….. 😀 😀 😀 😀 😀