Juventus ma nowy plan ws. przyszłości Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Juventus przygotowuje się do sezonu 2021/2022. 25 lipca do zespołu dołączy Cristiano Ronaldo, który może pozostać w Turynie dłużej niż tylko na następne rozgrywki.

  • 25 lipca to data, gdy Cristiano Ronaldo rozpocznie przygotowania do nowego sezonu
  • Portugalczyk być może pozostanie w Turynie na dłużej, niż sugeruje jego aktualny kontrakt
  • Wicemistrzowie Włoch są chętni do zaproponowania nowej umowy dla 36-letniego napastnika

Ronaldo kontynuuje karierę w Juve

14 lipca Juventus rozpoczął przygotowania do sezonu 2021/2022. Bianconeri szlifują formę po okiem Massimiliano Allegriego, który ma wrócić z turyńczykami na szczyt w Serie A. Dotychczas włoski szkoleniowiec nie ma dyspozycji wszystkich zawodników. Wielu graczy wciąż przebywa bowiem na urlopach po Euro 2020 i Copa America. 25 lipca w centrum treningowym Juventusu mają stawić się kluczowi zawodnicy, w tym Cristiano Ronaldo.

W ostatnich miesiącach media z całego świata informowały, że Portugalczyk nie jest zadowolony z postawy swoich kolegów i ma dość niepowodzeń w Lidze Mistrzów. Kontrakt 36-latka z turyńską ekipą obowiązuje do końca czerwca 2022 roku, więc aktualne okno transferowe to właściwie ostatnia szansa, by sprzedaż swojego lidera. Taki scenariusz nie będzie jednak miał miejsca.

La Gazzetta dello Sport poinformowała, że Ronaldo jest gotowy kontynuować współpracę z Juventusem. Według tego medium Bianconeri rozważają nawet przedłużenie umowy z 36-latkiem. Nowy kontrakt miałby obowiązywać do końca czerwca 2023 roku. Portugalski snajper musiałby jednak zgodzić się na obniżkę wynagrodzenia. Jego aktualne roczne uposażenie to 30 milionów euro.

Czytaj także: Poznaliśmy terminarz Serie A na sezon 2021/2022

Komentarze

Comments 2 comments