Juventus ma kontrowersyjny pomysł wobec Allegriego

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri Pressfocus

Massimiliano Allegri ma prowadzić Juventus do 30 czerwca 2025 roku. Włoch może zostać w Turynie dłużej, niż przewiduje jego kontrakt.

  • Massimiliano Allegri ma umowę z Juventusem do 30 czerwca 2025 roku
  • Klub jest zadowolony z pracy Włocha
  • 55-latek może dostać nowy kontrakt

Juventus wiąże długofalowe plany z Allegrim

Latem 2021 roku Juventus poinformował, że na stanowisko szkoleniowca pierwszego zespołu wrócił Massimiliano Allegri, który był poza klubem przez dwa lata. Aktualna kadencja włoskiego szkoleniowca nie jest na razie udana dla 55-latka, który zmaga się z mniejszą, bądź większą krytyką.

Juventus to klub przyzwyczajony do wygrywania trofeów. Tych ostatnimi laty nie było dużo w Turynie. Możliwe, że Bianconeri będą musieli wygrać jakieś rozgrywki, aby w kolejnym sezonie występować na arenie międzynarodowej. Juventus ma bowiem aktualnie odjęte 15 punktów, przez co jest tylko dziesiątym zespołem Serie A.

Jeżeli odwołanie od minusowych punktów nie zostanie przyjęte, z klubu może chcieć odejść spora grupa ważnych i jakościowych zawodników. Juventusowi bez europejskich pucharów, trudno byłoby też przyciągnąć światowej klasy trenera. Wobec tego Bianconeri zamierzają pozostać z aktualnym szkoleniowcem. Massimiliano Allegri ma kontrakt do 30 czerwca 2025 roku. W Turynie zastanawiają się nad zaoferowaniem Włochowi umowy dłuższej o dwa lata. Dzięki niej wzrosłyby kompetencje 55-latka. Miałby one wykraczać poza pierwszy zespół Juventusu. Klub zgadza się bowiem z wizją swojego trenera, czego potwierdzeniem są ruchy transferowe.

Czytaj także: “Juve nie grozi spadek, ale skutki mogą być gorsze niż po Calciopoli”

Komentarze