Locatelli z pozytywnym testem na koronawirusa

Manuel Locatelli
Manuel Locatelli PressFocus

Złych wieści dla Juventusu ciąg dalszy. Po wczorajszej porażce w meczu Ligi Mistrzów z Villarrealem Stara Dama traci kolejnego zawodnika. Chodzi o Manuela Locatellego, który otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

  • Czwartkowe testy wykryły koronawirusa u Manuela Locatellego
  • Do dyspozycji Allegrego w środku pola pozostają jedynie Arthur oraz Adrien Rabiot
  • Pomocnika Juventusu może ominąć także zgrupowanie reprezentacji Włoch

Z deszczu pod rynnę

W ostatnim czasie Juventus zmaga się z prawdziwą plagą kontuzji. Federico Chiesa czy Weston McKennie pauzować będą do końca sezonu, a kilku innych zawodników zmaga się z drobniejszymi urazami lub dopiero powraca do gry. W ten smutny dla środowiska Starej Damy czwartek, naznaczony środową porażką w Lidze Mistrzów, z obozu Bianconerich dotarły kolejne niepokojące informacje.

Około godziny 13:00 Juventus poinformował, że u Manuela Locatellego został wykryty koronawirus. Na stronie internetowej klubu pojawiło się oficjalne oświadczenie, w którym zaznaczono, że zawodnik został już odizolowany od grupy.

Massimiliano Allegri będzie miał twardy orzech do zgryzienia podczas ustalania składu na najbliższy mecz. Jedynymi dostępnymi środkowymi pomocnikami w pierwszej drużynie pozostają Arthur oraz Adrien Rabiot.

Pauza Locatellego może go również wykluczyć z udziału w zgrupowaniu reprezentacji Włoch, które odbędzie się w przyszłym tygodniu w Palermo. Jeśli pomocnik Juventusu znajdzie się w gronie powołanych i otrzyma negatywny wynik kolejnych testów, dołączy do kolegów tuż przed meczem z Macedonią Północną lub, w przypadku awansu Squadra Azzurra, przed samym finałem baraży o Mistrzostwa Świata w Katarze.

Czytaj także: Liga Mistrzów. Villarreal wypunktował Juventus w ostatnim kwadransie!

Komentarze