Juventus kolejnym klubem Haalanda? Raiola skomentował pogłoski

Erling Haaland
Erling Haaland fot. PressFocus

Erling Haaland niewykluczone, że latem zmieni barwy klubowe. Ostatnio ciekawej wypowiedzi na temat swojego klienta wyraził w rozmowie z Diario AS Mino Raiola. Znany agent piłkarski wymienił Juventus jako jeden z klubów chętnych na pozyskanie Norwega.

Haaland wciąż na radarze Starej Damy

Eling Haaland ma kontrakt z Borussią Dortmund do końca czerwca 2024 roku. Niemniej w umowie piłkarza zapisana jest klauzula, dzięki której w przyszłym roku zawodnik może zmienić pracodawcę, jeśli pojawi się chętny, który wyłoży na transakcję 75 milionów euro. Możliwe zatem, że taki stan rzeczy zdeterminuje władze BVB do tego, aby sprzedać swoją gwiazdę już w trakcie najbliższego okienka transferowego.

Borussia co prawda przekonuje, że nie myśli o sprzedaży swojej gwiazdy w oficjalnych przekazach. W tej kwestii menedżer zabrał głos.

– Tak właśnie powiedzieli. Zobaczmy, czy to pragnienie będzie aktualne do 1 września – rzekł Raiola w rozmowie z Diario AS.

– Dzisiaj oficjalne stanowisko Dortmundu jest takie. Mam jednak inny pogląd w tej sprawie. Myślę, że jeśli nadarzy się dobra okazja, to wszyscy byliby szczęśliwi – przekonywał menedżer.

Nie tylko pieniądze ważny przy wyborze klubu

Raiola zapewnił, że nie tylko pieniądze są motywujące dla Haalanda w sprawie wyboru klubu. Zdaniem Raiola ważne dla Norwega są także dwa inne czynniki. – Haaland interesują dwie rzeczy. Chce strzelać gole, bo jest trochę jak Cristiano czy Zlatan… To jego obsesja, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zależy mu też na sukcesach. Bez wątpienia wybierze to miejsce, które będzie mu to w stanie zapewnić – przekonywał pełnomocnik Haalanda.

– Gdy pojawia się oferta od tak dużych klubów z bogatą historią, jak Barcelona, czy Real Madryt, to trudno odmówić. Do gry wchodzi też Paris Saint-Germain. Do tego grona usiłuje się dostać Manchester City. Od zawsze był w nim Juventus. Ważne jest, aby mieć świadomość, z jakich lig są te kluby. PSG jest z najgorszej z nich – uzupełnił Raiola.

Komentarze